Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Papagali mioritici de youtube


Postări Recomandate

Acum 14 minute, icar a spus:

 "Nu corecta idiotul si nu te pune cu prostul

Daca esti inteligent nu vei face cele ce am citat eu din mesajul tau. Prostii sunt majoritari in societate, insa fara ei nu ai avea nivelul de bunastare pe care il ai acum. Daca prin absurd, se apuca cineva sa ridice nivelul inteligentei in randul prostilor iti dai seama ca vei plati mult mai mult pentru acelasi nivel de bunastare. Nu prostesti tu un inteligent sa lucreze pe daiboji. 

Atitudinea ta trebuie sa fie de evitare a certinilor/prostilor. Interactioneaza la nivelul minim necesar si evita cu orice pret polemicele cu ei. Ajungi sa-l instruiesti si asta o vei simti negativ la buzunar!

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Acum 44 minute, icar a spus:

 Nu sunt neaparat cretini cei care sustin teoria Pamantului plat...mai degraba cre(s)tini fanatici, bigoti, plus ceva schizofrenie paranoida...la fel si cei cu ChemTrail, darele lasate de avioane, microcipurile din vaccin, etc.

Link spre comentariu
1 hour ago, icar said:

Un nene lider politic de prin Serbia ( parca ) e convins ca pamantul e plat si sustine public ca nu exista nici o dovada stiintifica concludenta ca ar fi rotund, asta in conditiile in care NASA nu are doar poze ( de rezolutie foarte buna ) din spatiu ci chiar filmari. 

Dl Profesor Presura greseste ca insista sa se ia la tranta cu individul ala, pentru ca intra singur intr-o mocirla infecta. 

Omul care e suficient de cretin si imbecil si incult si retard sa creada cretinismul asta cu pamantul care e plat, n-o sa fie convins in vecii vecilor de argumente stiintifice, oricat de concludente ar fi ele.

In fapt cel mai probabil si de l-ai duce in spatiu tot ar sustine ca-i fake ce vede, ca stie el mai bine ca pamantul e plat. 

Adica, acesti cretini sunt cazuri iremediabil pierdute.

Din fericire sunt destul de minoritari, deci sa-i lasam in cretinismul lor din care e imposibil sa-i scoti.

Link spre comentariu
Acum 32 minute, Marian a spus:

Un nene lider politic de prin Serbia ( parca ) e convins ca pamantul e plat si sustine public ca nu exista nici o dovada stiintifica concludenta ca ar fi rotund, asta in conditiile in care NASA nu are doar poze ( de rezolutie foarte buna ) din spatiu ci chiar filmari. 

Dl Profesor Presura greseste ca insista sa se ia la tranta cu individul ala, pentru ca intra singur intr-o mocirla infecta. 

Omul care e suficient de cretin si imbecil si incult si retard sa creada cretinismul asta cu pamantul care e plat, n-o sa fie convins in vecii vecilor de argumente stiintifice, oricat de concludente ar fi ele.

In fapt cel mai probabil si de l-ai duce in spatiu tot ar sustine ca-i fake ce vede, ca stie el mai bine ca pamantul e plat. 

Adica, acesti cretini sunt cazuri iremediabil pierdute.

Din fericire sunt destul de minoritari, deci sa-i lasam in cretinismul lor din care e imposibil sa-i scoti.

Dar de ce ar trebui scosi si convinsi ?

Link spre comentariu

Un bigot tot cretin este daca sustine teoria pamantului plat. Totusi eu n-am auzit de teoria pamantului plat pe la biserica. Stiu ca in pandemie nu stiu ce bazat de pe la Muntele Athos a zis clar: noi nu avem puterea sa ne pronuntam in acest domeniu si ca trebuie sa gasim medici credinciosi care sa decida ce este de facut. Am ramas foarte placut impresionat de inteligenta acelui lider monahal. Si ala nu am cum sa nu-l includ la bigoti (desi este mai corect termenul de pios), ca pana si ultimul calugar dintr-o manastire trebuie sa fie pios.

Sunt multi crestini mireni fanatici, deci duc o viata dura, tin post, nu lipsesc de la slujbe, nu cheltuie banii pe prostii ci prefera sa isi ajute semenii cu ei, etc. dar care nu sustin absolut deloc teoria pamantului plat sau alte prostii pe care le vomita unii popi! Ei nu au doar un neuron stingher, din contra, nivelul inteligenta lor ii ajuta sa fie piosi. 

Acum 3 minute, dumitrumy a spus:

Probabil cea mai penibila postare a ta de cand esti pe forum? 

Daca nu prea intelegi anumite lucruri, este bine sa te limitezi la domeniile pe care le cunosti. 

Link spre comentariu
1 oră în urmă, merck a spus:

Daca nu prea intelegi anumite lucruri, este bine sa te limitezi la domeniile pe care le cunosti. 

Pe langa facultatea de care ai amintit undeva (scuze ca am uitat specializarea), ce inalte studii ai urmat de ai cunostinte asa vaste cu care ne uimesti si ne pui la colt pe coji de nuc?

Link spre comentariu

Lumea in care traim are nevoie si de un inginer dar si de un frizer, gunoier ori sofer de camion care aprovizioneaza cu marfa magazinele. Daca ai 4 persoane care au acelasi IQ vei fi nevoit sa faci rocada intre ei pentru ca fiecare sa fie si in post de inginer si in post de frizer, gunoier sau sofer de camion. Deci daca prin absurd ai sa reusesti sa ridici nivelul inteligentei la toata populatia sa fie minim la cel al unui inginer vei avea de rezolvat problema permutarii din postul de inginer in postul de gunoier, frizer sau sofer de camion, pentru a pastra echitabilitatea (basca ca societatea are nevoie de mult mai multe meserii, nu doar de frizer, gunoier sau sofer de camion). Deci instruirea unui cretin (desi este imposibila, pentru ca nu poti sa intervii asupra creierului acelui cretin) nu elimina din probleme, ci doar le transforma.

Nu stiu daca te coafeaza sa fii tuns de un inginer-frizer pe care sa-l platesti dupa grila de salarizare de inginer (idem si pentru ridicarea gunoiului menajer sau sa regasesti in pretul marfii din magazine salarul soferului platit dupa grila de inginer).

Pretentia ta de a trai printre oameni cu IQ ridicat vine la pachet si cu niste probleme (printre care eu am mentionat-o pe cea financiara si te-a deranjat), daca stai sa anlizezi mai profund situatia. Am vazut ca nu poti sa ignori asa usor (eu am un pomelnic la lista de useri ignorati) si asta vine la pachet cu nervi care in final dauneaza grav sanatatii. Plictiseala este greu de combatut, dar este mult mai putin nociva decat combativitatea. Nu ai trait in alta tara unde totul era roz si coeficientul de inteligenta al populatiei era foarte ridicat si ai venit acum aici si ai dat pentru prima data in viata ta de prostie/mojicie/marlanie/golanie ci ai trait in Romania unde si in trecut era prostie, marlaneala si golanie la tot pasul si refuz sa cred ca erai inflamat zi de zi din cauza prostiei. Deci daca in trecut ai ignorat ca sa poti prinde ziua de astazi, de ce nu mai poti continua sa ignori pentru a prinde si ziua de maine? 

Link spre comentariu

@merck, ai dreptate, dar nu poti ramane indiferent la astfel de idiotenii. Prostu zice ca Pamantul e plat si acoperit de un firmament, aflat la nu stiu cati zeci de km departare, firmament care e impenetrabil, dar te folosesti de satelitii geostationari, aflati la 36.000 km altitudine! Trebuie sa fi cretin sa nu intelegi asta!

Apoi, nu toti ce lucreaza pe salariu minim sunt prosti, ci doar constransi de situatie.

@Spitfire, un indoctrinat religios, un fanatic, nu tot un ignorat este??? Cum poti crede ca omul a fost facut din...lut si ca lumea/unversul are doar 5000 de ani, ca asa scrie in nu stiu ce carete care, culmea, desi e plina de inadvertente, detine adevarul suprem?!! Ca sa u vorbim de ignorarea, ba chiar bestemarea, altor credinte.

@Marian, corect, cum ziceam, nu te pune cu mintea prostului, ca e odihnita. Ca sa nu mai zicem de zicala cu piatra, balta si inteleptii. Sau mai bine, când vezi ca omu e prost, nu te baga! Dumnezeu stie de ce l-a lăsat asa! Nu te baga peste "lucrarea Domnului!".

Din pacate nu sunt minoritari deloc. Cand vezi sute de 'aprobari" date unor astfel de afirmatii si nici o "contra", nu poti sa te intrebi ce se intampla. Cum zicea cineva, daca vrei sa cauti idioti, intra pe FB!

Acum 3 ore, merck a spus:

dar care nu sustin absolut deloc teoria pamantului plat sau alte prostii pe care le vomita unii popi!

Nu fi asa de sigur! De prea multe ori am fost facut satan, cu stiinta mea cu tot, desi era vorba despre altceva, nu despre Pamantul plat.

 

Acum 2 ore, sesebe a spus:

Cind va apucati sa faceti un canal youtube in care sa combateti stiintific orice timpenie cu pamintul plat?

Nici o sansa!! Sunt o gramada de reel-uri (parca asa le zice, nu?), in care oameni cu cap combat teoria Pamantului plat - unul e fizicianul pomenit mai sus, Presura - dar sansele sunt nule. Comentariile sunt exact de genul "de unde plm stii, ai vazut tu asta?" La fel se intimpla cu darele de "chimicale". Ce sansa ai tu, fizician, in fata fufei, zisa vedeta, zisa ïnfluiensar", facatoare de opinie, nevasta de realizator TV (Moisescu. Pe cere, intre noi fie vorba, l-a facut de ras!))? Nici una, ea e mai tare si mai urmarita decat tine!

 

 

 

Link spre comentariu



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări