Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Papagali mioritici de youtube


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

 Credeţi că numai la noi se bat câmpii??S-o vedeţi pe piţipoanca din link în clipuri cu gătit şi mâncat!Să nu înţelegeţi că ar da o eventuală reţetă...Pur şi simplu gătit şi mâncat în faţa camerei...fără "papagalisme"...Pe când ceva cu dus la budă şi frecat ţiparu şi c.ru??Eventual şi cu niscai b.şini "sănătoase"??

 https://m.youtube.com/watch?v=9fA6q8i_CKk

 

 

Link spre comentariu

 Ramstein.Dacă o iei pe bune,ce mare "rahat" e să găteşti şi să mănânci în faţa camerei?Operaţiuni curente la miliarde de oameni...Dacă şi banalul ajunge subiect de vândut...

 I-am zis piţipoancă din cauza unor gesturi care mi s-au părut forţate,artificiale.

Link spre comentariu
  • Administratori
Acum 14 minute, BRANCA a spus:

banalul ajunge subiect de vândut...

 

banalul ala ii aduce la mancacioasa cam 150 mii de dolari in fiecare luna, cel putin, poate ajunge si la 400-500 mii daca se uita hamericani si henglezi la ea. Are si canele de twitch si tik tok

 

Aici poti vedea cam cat castiga unii prin chestii banale YouTube, Twitch, Twitter, & Instagram Statistics - SocialBlade.com

 

Doar pe youtube 

 

mancare.JPG

Link spre comentariu

 Ramstein.Pe tipul cu peştele îl ştiu.Ăla face preparate pe care,eventual,le poţi reproduce.Altceva e cu piţi Hamzy,de aia ziceam de banal.Şi acu cât de tâmpită trebuie să fie lumea să pună botul la aşa ceva??

Deşi după tot ce se vehiculează pe net ai senzaţia că civilizaţia regresează,nu evoluează...

Link spre comentariu

Tot papagali raman, indiferent cati bani fac.

Iar vizualizarile lor reprezinta oglinda societatii. Pe de alta parte ma muktumeac cu asta. Daca eram toti destepti nu aveam salariu bun!

 

Si nu poti spune ca stiu sa faca bani. Ei au o meserie. Ca si mine. Stiu sa fac ceva bine. Dar nu inseamna ca stiu sa fac bani.

Daca domeniul dispare odata se vede cine sa stie sa faca bani si cine ramane in continuare sa abereze pe youtube xum a ramas fara bani si ce naspa e.

Link spre comentariu

Bine ai zis. Orice oportunitate ala e cel care stie sa faca bani. Pe astia Ii pui sa faca altceva si pauza.

 

Oricum topicul e de papagali aia care traduc ceva din engleza si le expun ca păreri personale sfaturi de cum sa te îmbogățești, etc traduse la nivel de plagiat fara aport personal.

Link spre comentariu

 Păi ăi de le fac nu-s proşti,ăilalţi de se uită se încadrează la categoria aia!

 Şi ca să vedeţi în ce lume trăim...Sunt unii care după vizionarea filmului Matrix cred că se trăieşte în virtual!M-am uitat la top 10 filme la încasări şi constat că unu,max 2,s-ar încadra la ceva având legătură cu realul!Restul se încadrează la capitolul poveşti pentru copii preşcolari!

Link spre comentariu
Acum 1 oră, BRANCA a spus:

 Păi ăi de le fac nu-s proşti,ăilalţi de se uită se încadrează la categoria aia!

 Şi ca să vedeţi în ce lume trăim...Sunt unii care după vizionarea filmului Matrix cred că se trăieşte în virtual!M-am uitat la top 10 filme la încasări şi constat că unu,max 2,s-ar încadra la ceva având legătură cu realul!Restul se încadrează la capitolul poveşti pentru copii preşcolari!

pai niciunul nu era documentar!

Link spre comentariu

 Păi SF-urile alea nu sunt ca nişte droguri pentru prostime?Poate nu m-am exprimat eu corect cu "realitatea",da  când vezi chestii gen poveşti de desene animate ce să zici?

 Îmi plac şi mie SF-urile,dar numai cele de calitate.Înainte s-au făcut multe bune...Da' ce naiba să reţii din mizeriile de azi??

Link spre comentariu

Mizeriile de azi sunt rezultatul adresarii catre prostime asezonate cu basinile astea de politically correct.

 

Care e prostimea?

Va amintiti Matrix. O alegorie, poveste buna, omul care isi invinge conditia film cu suspans, etc.

 

Dar prostu ce vede? Ai vazut ba ce scheme facea Neo? Si atat.

 

E doar unul dintre exemple. Dar proportia se pastreaza la 1 film bun minim 500 de duzina.

Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...

Vazusem zilele trecute pe marele expert in masini cum ne explica ca la franare centrul de masa se muta pe fata.

I-am explicat frumos ca centrul de greutate ramane acelasi, el insista ca el se refera la centrul de masa. (Dupa el sunt notiuni diferite)

Apoi a iesit din discutie. Omul oricum e prea plin de sine ca sa recunoasca ca nu le are nici macar cu fizica de liceu.

 

Explica acolo cum se conduce m2-ul de parca in alea 2-3 ore cat s-a filmat a priceput ceva.

https://www.facebook.com/masinicorecte.ro/posts/pfbid036YYfYPmJ9zJ2fGu4VyKmXkM3Je1CEV5BQn8FRv2EBh8jf7yQXma8vRhcM37wFCU7l?mibextid=zDhOQc

 

 

Cu alte ocazii explica ca un amg nu e cine stie ce, ca pe circuit la adancata il faci cu un citroen saxo....

 

Ce sa mai zici, asta avem cu asta defilam. Plin de experti.

Link spre comentariu



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări