Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cine este vinovatul?


Postări Recomandate

56 minutes ago, Sharky said:

... eu opresc, in spatelele meu un X5 opreste, dupa vreo 3s dupa cee stateam aud scartaieli de gume si un buf. A intrat cineva in x5. Cum a reusit nu stiu....

Norocul tau ca ala cu X5 nu te-a depasit. Prezentai altfel situatia.

 

Uneori, dupa situatiile si accidentele vazute sau auzite, preferi sa fie altul in fata ta. Alte ori, sa fie in spate.

 

Ai avut noroc azi, bafta in continuare!

Link spre comentariu

Tocmai vazui pe la TV un nou accident al prostului...
Unul cu o platforma auto cu cateva masini a fost lovit de tren in ciuda vizibilitatii bune si a prezentei semaforului functional si pe rosu...
Ce mama dracu e ma in mintea lor? 
Ca nu pot sa inteleg...
De ce D-zeu te-ai baga desi vezi semaforul care te opreste, de ce?

Link spre comentariu

Sa vedeti instinct de conservare: exista un proiect de lege, prin care viteza maxima pe autostrada va creste la 140km/h (si la mica intelegere, pâna la 150!), si la 120 km/h (adica 130!) pe drumurile expres! 

Editat de icar
Link spre comentariu

Doar inlocuiesc limita cu cea reala.

In rest cei de duba sunt cei mai rai.

Ei tot timpul se grabesc, regulile si restul ii incurca.

Ma bucur ca si o luat o rau pt ca astia greu se invata.

Desi nu e sigur ca se invata, bou n o sa recunoasca ca s a bagat pe rosu, cel mult: " pai ce era? Sa stau 3 minute dupa tren? doar ma grabesc, am treaba."

Link spre comentariu
Acum 3 ore, Marian a spus:

Tocmai vazui pe la TV un nou accident al prostului...
Unul cu o platforma auto cu cateva masini a fost lovit de tren in ciuda vizibilitatii bune si a prezentei semaforului functional si pe rosu...
Ce mama dracu e ma in mintea lor? 
Ca nu pot sa inteleg...
De ce D-zeu te-ai baga desi vezi semaforul care te opreste, de ce?

Acolo a fost alta problema. Camionul a ramas suspendat pe calea ferata. Daca e vinovat soferul sau aia de la calea ferata ramine sa se stabileasca ulterior.

Dupa ce a ramas blocat, soferul a pus luminile de avarie si a coborit sa semnalizeze mecanicului. Asta, posibil, i-a salvat viata celui din urma. Au fost doar 4 raniti usor in rindul pasagerilor, mecanicul a apucat sa se adaposteasca...

 

 

Editat de d2134
Link spre comentariu
  • Administratori
Acum 35 minute, mac01 a spus:

Si mecanicul ala de tren de ce naiba are geamul ala in fata? Zici ca merg ca chiorii...doar pe unde-i duce sina!

 

De aia este tren si se lasa barierele cand trece... doar nu ai vrea sa opreasca si sa scoata capul pe "geamul ala in fata" ca sa te salute si sa-ti dea prioritate. Nu poate sa opreasca in 50 de metri un tren de mare viteza

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări