Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cine este vinovatul?

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

Încă un accident rutier pe Autostrada Soarelui, pe sensul spre București. Un sofer a intrat în coloana oprită, pe A2

 

Quote

„Noi ne oprisem pe banda de urgență, că am avut o mică problemă. Am plecat și n-am mers un km, aveam undeva la 90, și dintr-odată, cred că din cauza ceții, toate mașinile erau oprite.

Am încercat să evit pe cât posibil. Am frână cred că de câțiva metri. N-am reușit. Am încercat și frâna de motor în același timp cu frâna normală de pedală. Am încercat să mă bag pe banda de urgență, dar era mașină. Toate mașinile erau împrăștiate pe toate benzile”, a spus șoferul.

Cum adica sa incerci sa faci si frana de motor in acelasi timp cu frana de pedala? Pai cand franezi de urgenta nu te "cantaresti" pe pedala de frana? (basca ca trebuie sa tii volanul cu ambele maini sa nu te trezesti ca iti fuge masina intr-o parte)

Editat de merck
Link spre comentariu
27 minutes ago, Liviu.Mihaiu said:

Pot să pun pariu (cu sansă cam 99%) că cei care au produs accidentul de pe A2 au cel putin trei proprietăti :
1. nu sunt vaccinati

2. se uită la TV la Haznaua3 si/sau Fugarul-TV.

3. sparg seminte in casă si cojile le ramân pe părul de pe piept (sub nelipsitul maieu).
 

 

Cred ca e valabil doar chestia cu spartul semintelor:

WhatsApp-Image-2021-07-16-at-09.34.45.jp

 

Editat de merck
Link spre comentariu

... și am uitat ceva (scuze).
Cand și-au busit mașinile și au deschis ușile, s-a umplut câmpul din zona de manele de au fugit vacile care pășteau liniștite.

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
1 minute ago, maresaldeflota said:

De aia e bine să ai elicopter, poți parca oriunde și oricum, nu se supăra nimeni 

Ce te faci daca dai peste un cocalar nevaccinat care face gratar de mici "oriunde si oricum" ?
 

Link spre comentariu
Acum 26 minute, Liviu.Mihaiu a spus:

 și au deschis ușile, s-a umplut câmpul din zona de manele de... 

Dacă până au deschis ușile a fost liniște e chiar ok. 

Acum 2 minute, Mircea a spus:

Da', ce 

Da' ce, în afară de polițiști și salvaristi mai e vreunul din ăia la serviciu? 

Link spre comentariu

Ma intreb care e cea mai buna solutie pe asa ceata, pastrezi distanta, aia e clar, reduci la 70-80 mai mult nu ca e periculos ca te izbeste unu din spate. Bagi si avarii, poate poate.

 

Dar daca vezi blocat in fata ce faci?

Eu as opri pe banda de urgenta cat mai aproape de mantinela. Daca e si sant mai bine. Ma ascund in sant.

Iar pe pasageri de e libera iesirea, cand e liber fuga dupa parapet! Cat de repede, daca se poate trece usor din parapet, gen 2-3s cu tot cu iesit din masina sa fii dincolo.

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări