Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cine este vinovatul?


Postări Recomandate

Nici urma ca ar fi încercat sa frâneze. Sau sa evite. Parca ar fi fost ala speriat de mîtza, de-a luat-o prin sant si a intrat cu roata sub pod.

Editat de franzm
Link spre comentariu

Vinovat e cel care vine din spate si loveste , nu conteaza motivul ptr care franeaza cel din fata , asta in cazul in care cel care lasa catelul sa treaca nu intra brusc pe alta banda decat cea pe care se afla

De aia trebuie respectata distanta

O sa inveti chestiile astea elementare cand iti iei carnet si incepi sa conduci

Link spre comentariu

Amu, nici motoristu asta nu a fost atent. Era prea ocupat cu devansatul. Ca altfel poate vedea si el treceerea pentru pietoni. Pâna si catelul stie mai multa legislatie rutiera.

Editat de franzm
Link spre comentariu

 Problema e nu că ăl din spate te loveşte,ci că te poate băga în spital sau îți poate face maşina daună totală!

 De regulă după o daună totală nu poți să-ți iei o maşină similară cu cea pe care ai avut-o.Mă refer ca stare tehnică,kilometraj,ş.a.m.d.

Link spre comentariu
Acum 5 minute, BRANCA a spus:

 Problema e nu că ăl din spate te loveşte,ci că te poate băga în spital sau îți poate face maşina daună totală!

 De regulă după o daună totală nu poți să-ți iei o maşină similară cu cea pe care ai avut-o.Mă refer ca stare tehnică,kilometraj,ş.a.m.d.

Nu si daca masina este destul de noua (3-4 ani vechime). Am mai spus-o, asigurarea si taxele pentru masina in vest se platesc dupa valoarea de catalog, pentru ca in caz de avarie trebuie sa iti dea masina noua si daca tu ai obtinut un discount de cateva mii de euro si ti-o face unul dauna totala in primele lui ai castigat acei bani din discount. De aia unii de prin vest prefera sa isi cumpere alta masina noua o data la 4-5 ani. Se vede si dupa cum conduc ca avand CASCO ii doare la basca. Cei care nu-si permit acest lux, dupa ce nu mai au full CASCO incep sa stranga din buci ani intregi pana masina ajunge sa isi scoata parleala. 

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări