Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Ati purtat bască....sau ce vă mai amintiți din copilărie ?

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

 Don Geo.Greu de înţeles pentru unii asta cu viitorul.Nimic nu vine deageaba."Cum ţi-aşterni"...Lumea de azi se schimbă fantastic de repede.Dacă nu ţii pasul...

 Cum mai stai cu programarea la vaccinare?Ar trebui să ai prioritate,după vârstă.Ţi-am zis,parcă,că poimâine sunt la rapel.Da' cum o tot bălmăjesc ăştia că ţine,nu ţine vaccinarea la noile tulpini de virus,nu mai eşti sigur de nimic.Că nu se mai întoarce roata să mai fim tineri odată!Să ne doară-n cot!

 

Link spre comentariu
Acum 29 minute, BRANCA a spus:

.....................................................................

 Cum mai stai cu programarea la vaccinare?Ar trebui să ai prioritate,după vârstă.Ţi-am zis,parcă,că poimâine sunt la rapel.................................................

Cu vaccinarea, stau ca si acum, mai pe-nteles, nici cum!  Cine crezi ca s-au vaccinati primii, inafara de medici si personalul medical? Cei cu pile si cu bani! Sarantocii, sa aiba rabdare, ca doar n-au intrat zilele-nsac!

Degeaba am incercat, de atitea ori ,sa ma programez! De fiecare,data mi s-a supus, ca nu mai sint locuri, de multa vreme!

Asa ca acum stau in stand by!

Odata si odata tot voi prinde si eu ''trenul'', vaccinarii!

Link spre comentariu
6 hours ago, Marele Savant said:

 Acuma, nu trebuie sa va fie ciuda ca el cistiga mai mult ca dv....

Nu mi-a fost ciuda deloc. Voiam sa arat ca se castiga bani taiand si iarba, nu e musai sa fie toti cu universitati. Important e sa fii fericit cu ce ai. Ca de la optimism a plecat discutia. 

Link spre comentariu

Nu stiu cum, se face, ca la noi, toate merg cu curu-nsus! Toti, cei de la ''butoane'', parca gindesc cu curu'!

Cind mama dracului , se vor gasi oameni care sa gindeasca  cu capu'? Parc-atunat si ia adunat!

Cind au de lucru se agita de parca ar veni sfirsitul lumii! Fiecare face ce-l taie capu. De aici se vede ca, in functiile respective, au fost numiti, oameni care n-au  nici in clin si, nici in mineca, cu functia pe care o ocupa! Oare pina cind se va perpetua aceasta stare de fapt? De vina, sint cei care  au numit in functiile respective, niste  persoane total pe dinafara, niste habarnisti, care toata ziua nu fac altceva decit sa frece menta! Daca-i intrebi ceva, imediat te trimit la alta persoana , pe motiv ca nu ei se ocupa cu asa ceva! S-atunci, normal si logic,te intrebi, cu ce mama naibii, se ocupa acea persoana! Ce competente are? Daca bine-nteles, are!

Link spre comentariu

Institutul Cantacuzino a produs vaccin gripal ultima dată în 2013, 400 de mii de doze, de proastă calitate, așa că producția s-a tranformat într-un dosar penal. De atunci, numeroase guverne au promis modernizarea, obținerea autorizațiilor și reluarea producției. Până acum singurul produs scos la vânzare este... un supliment alimentar!

Însă Institutul Cantacuzino nu îndeplinește condițiile pentru a produce vaccin care să fie distribuit populației.  Unele clădiri ale Institutului Cantacuzino au și peste 100 de ani vechime. Autorităţile au tot făcut promisiuni de-a lungul anilor că va fi modernizat, dar au fost promisiuni deșarte. Dacă de această dată, promisiunile autorităților vor deveni realitate, România ar putea produce din nou vaccin gripal cel mai devreme peste 7 ani! 

Link spre comentariu

Am colegi, de fapt colega la serviciu care e născută antivaccinista. Asta e, ii respecta toată lumea convingerea, dar ne distrează ca atunci când sunt discutate aspecte despre vaccinare, e cea mai înverșunata comentatoare. Frate, dacă nu ai treabă cu vaccinul, la ce plm te mai bagi în discuție pe tema asta? Ca nu vor termina la timp vaccinarea, ca vaccinul e sau nu eficient, ca nu suntem în stare sa fabricam vaccinul și alte alea, care în mod normal, nici nu ar trebui sa le bage în seamă. Nu vrei vaccin, lasă tema asta în seama celorlalți. Ca și cum te declari vegetarian, dar nu scapi o ocazie sa comentezi fripturile. 

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări