Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Ati purtat bască....sau ce vă mai amintiți din copilărie ?

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

O scanteie apreciabila se poate genera si prin incarcare electrostatica, combinata cu o atmosfera imbogatita cu oxigen si ceva urme de substante inflamabile si dezastrul e gata. In N.T.S.M.-ul privitor la manipularea buteliilor ce contin gaze tehnice sub presiune se specifica expres, "personalul va purta doar echipament de protectie(imbracaminte) din bumbac".

Link spre comentariu

Uite ca la chestia asta nu m-am gindit niciodata! Si am alimentat, har domnului, de nu mai stiu cite ori!

Acum, dupa ''nefericitul'' accident vascular, nu mai am voie sa mai conduc nici un fel de vehicul, cu exceptia trotinetei si bicicletei.

Era sa uit! Si mersul pe jos imi este permis, ba mai mult ,imi este chiar recomandat !:d

Link spre comentariu

Ce-i al meu, e pus deoparte.

Acum 22 minute, GEO 53 BN a spus:

Nu-s chiar asa de ramolit! Pina voi ajunge sa ma sprijin  de carucior, vor  mai trece ceva ani!

Si asta-i bine. Daca puteti sa va miscati în voie, aveti sanse mai bune sa va reveniti de pe urma AVC.

Editat de franzm
Link spre comentariu

Don Geo.Dacă şi la Matei Balş unde e cea mai bună dotare din ţară se întâmplă incendii...Zicea Doru de suprasolicitare reţea.Posibil.Eu ştiu un lucru.Orice instalaţie electrică se dimensionează/proiectează.Din proiect se prevăd toate dotările tehnice şi de siguranţă la o secţie ATI,inclusiv sistemul de ventilaţie.În cazul incendiului acesta fie proiectul/soluţia tehnică nu e ok sau nu e respectată,fie s-au încălcat normele de protecţie a muncii.

 Când mă refer la normele PM am în vedere şi cele prevăzute de fabricantul aparaturii.

 

Link spre comentariu
Acum 38 minute, franzm a spus:

Ce-i al meu, e pus deoparte.

Si asta-i bine. Daca puteti sa va miscati în voie, aveti sanse mai bune sa va reveniti de pe urma AVC.

De mișcat mă mișc bine.

Intr-o duminica am mers impreuna cu fiul meu  si cu cumnatul lui, in padurile de deasupra Covasintului, in speranta ca vom gasi masina. Am urcat si coborit, impreuna cu ei, de citeva ori, fara sa fac febra musculara.

Cind eram tinar, fiind vinator, duminica bateam kilometri intregi, pe dealurile din imprejurimi. Si dealurile nu erau chiar domoale!

 

Link spre comentariu
1 oră în urmă, valivoi a spus:

Aveti grija cu efortul, un medicament anticoagulant bun, mama mea a facut AVC la cateva ore dupa ce a coborat si urcat scara un etaj, chiar si cu anticoagulante si neaparat cauza care a produs AVC-ul trebuie aflata si indepartata,

Pai si eu am facut AVC!  De trei ori pe zi, iau medicamente!

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări