Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Pregatiri de furtuna

Evaluează acest subiect


Blacksmith

Postări Recomandate

Vizitator P3dro

Doamne,ce-a facut media din oameni. Nu mai poata sa ploua,sa fulgere,sa pice un copac,sa zboare un acoperis ca o dam in apocalipse. Parca si simt o urma de regret daca nu se intamplat ceva grav pana maine dimineata.

Link spre comentariu

Tin minte zapezile de cand eram mic,,,,nu numai ca iarna era iarna...cu zapada de 1.....2.. m dar mai si tinea muuult si bine..si nimeni nu mai era inspaimantat..era normal acu ....si daca te uda o masina cu apa din groapa din asfalt apare la stiri !!


Si ca iarna e pe vine..

 

– Alo, mai, Ioane, zic astia la televizor ca la voi, la Miercurea Ciuc, is -35 grade. Cum naiba rezistati voi acolo ?

– Da’ de unde, mai, Gheo !? Uite, termometrul meu imi arata -20.

– Pai, si astia de la meteo de ce-or fi zis ca-s -35 ?

– Aaa, poate afara….

Link spre comentariu

Si langa Bucuresti a plouat cu gheata, bucati putine dar de marimea unor nuci, se auzea de parca arunca cineva cu pietre. Preventiv am pus cate o patura pe parbriz si luneta masinii.

 

Nu-i nicio apocalipsa, ploaie cu piatra s-a mai vazut, inclusiv furtuni puternice care rup copaci si zboara acoperisuri.

In Timis a fost intr-adevar ceva mai rar si foarte puternic, dar o mai fi fost si acum 200 de ani ori acum 500.

Noi ne-am obisnuit sa privim doar in scurta istorie a epocii moderne, ma pufneste rasul cad in fiecare an apar diversi pe la tv spunand : "n-am mai vazut asa ceva ... n-a fost niciodata , etc" :rade:

Link spre comentariu

Noroc cu furtuna asta ca nu o sa mai fie taieri ilegale prin padure, toate tirurile or sa care doar "copaci daramati de furtuna".

 

Nu cred ca rezista prea bine rulota aia daca se trezeste cu copacul in cap, sa nu uitam ce se intampla acolo, el o sa fie in continuare agatat la baza si o sa fie impins de sus ca un ciocan, nu cade pur si simplu sub propria greutate. Daca chiar se inrautateste treaba n-ar strica sa te refugiezi o mica perioada la ai tai sau cineva apropiat.

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări