Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cand " conspiratiile " devin realitate....


RST

Postări Recomandate

6 minutes ago, alex.cselenyi said:

Degeaba incerci sa o dai cotita,asta nu e raspuns argumentat.

Incerc să fiu putin mai explicit:
Nu au ce căuta la vot cei care nu stiu să conjuge verbul "a vota".
In actualele conditii votul este inutil.

Argumentatia asta este mai ne "cotită" ?



 

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
  • Răspunsuri 729
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

@alex.cselenyi
Nu cred ca vrei sa intelegi.

Ideea mea era că neprezentarea la vot sa-i facă pe actualii politicieni să plece acasă, să nu mai candideze.
In acest fel este posibil să dispară de pe listele de votanti si analfabetii lor.






 

Link spre comentariu

Am explicat mai sus ce ar fi bine să se intample: Pleacă acasă gasca asta de politicieni care au nenorocit Romania de 30 de ani.
Altfel nu avem cum să scăpăm de ei. Doar prin neprezentare ...masivă la vot.
Este un prim pas spre normalitate.
Restul, mai vedem.
Eu mă opresc acum. Poate mai sunt si alte păreri.

 

Link spre comentariu
Acum 5 minute, Liviu.Mihaiu a spus:

Am explicat mai sus ce ar fi bine să se intample: Pleacă acasă gasca asta de politicieni care au nenorocit Romania de 30 de ani.
Altfel nu avem cum să scăpăm de ei. Doar prin neprezentare ...masivă la vot.
Este un prim pas spre normalitate.
Restul, mai vedem.
Eu mă opresc acum. Poate mai sunt si alte păreri.

 

 

Dar cita minte ai sa crezi asa ceva?

Daca tu te-ai duce la furat (ipotetic sa zic), ai renunta sa mai furi daca nu ar mai latra ciini legati in lant?

Eu pariez ca ai fura si mai cu spor.

 

Link spre comentariu
Acum 38 minute, alex.cselenyi a spus:

Cand ai o problema,cel mai grav lucru pe care poti sa-l faci este sa nu faci nimic.

Asta nu este o problema.Te-ai nascut,ai devenit major,ti-au zis astia ca ai "drept" de vot si,in virtutea acestui drept te duci si pui o stampila in baza,numai tu stii a ce(mira-m-as [bravo tie!!!]daca ai vreo balanta bazata pe faptele celor ce au fost la guvernare si al celor ce vor sa vina,astia din urma au doar vorbe dulci),dupa care arunci niste afirmatii incercind sa blamezi userii ca Icar,a carui parere o respect si imi pare indreptatita,la fel ca si a ta.Oamenii au dreptul sa se si indoiasca,ceea ce genereaza nehotarirea de a merge la acest asa-zis vot...Ca fapt divers,legile nu sint date de oameni echilibrati mintal,uita-te in componenta oricarui legislativ si te dumiresti singur cine vrea marire si putere...Asa,de povestit in contradictoriu se pot insira multe,multe fara rost...Ca si colegul Icar,sau multi altii care nu se amesteca in discutii de acest gen,mereu ne intrebam cine naiba ii pune pe acesti redusi mintal sa se gindeasca la bunastarea noastra si sa se sacrifice spre binele poporului?Deoarece TREBUIE,asa  cum sustin unii...Faptul ca m-am nascut in aceste vremuri inconjurat de legile unor retardati mintal care au oferit drepturi si obligatii nu inseamna sa stau si sa ma supun...Aia au crapat demult,au trait pe spinarea altora bine-mersi,lucru care se repeta si acum...Ma intreb ce ai fi facut daca ti-ar fi ars mama pe rug acu' 600 de ani,pe baza unor acuzatii de vrajitorie,in baza unei hotariri a conducerii respective,erai la fel de entuziasmat?Zic asta deoarece aia era o PROBLEMA,dar nu am nevoie neaparat si de un raspuns...

Link spre comentariu

Inca unu' care e bun de politician.Raspunde la intrebare cu o alta intrebare.Eu pot intelege frustrarea voastra indreptata impotriva actualei clase politice,fiindca nici eu nu-i agreez,dar un stat nu functioneaza fara conducere politica.Pardon....un stat poate fi condus in doua feluri.Democratic,si aici intervin politicienii alesi,sau dictatorial.Deci...........

Link spre comentariu

confuzia ta e grava...democratia e dictatura majoritatii...Nu mi-am dorit niciodata sa fiu politician,deoarece nu am caracter jegos,mi-am dorit o meserie care sa ajute oamenii din jur nu una de asuprire sa imi fie mie bine...Faptul ca un stat nu functioneaza fara conducere e tot insuflat.Mai bine o lasi asa...

Link spre comentariu
1 oră în urmă, alex.cselenyi a spus:

As vrea sa ma contraziceti,dar cu argumente

Astept, inca raspunsul la intrebari. Eu am raspuns la una.

Nu crezi ca, odata ce prezenta la vot scade din votare in votare, nu sunt singurul care gindeste asa? La ultimele votari, cel putin 65% au gindit ca mine. Si lor, deja, le-a dat de gindit!!! Nu e suficient sa te cheme, disperati, la vot, ci trebuie sa schimbe, din temelii, ceva!

Link spre comentariu
Acum 54 minute, alex.cselenyi a spus:

Ok.Nu ne prezentam la vot.Si pe urma?Activam tasta "tara in pauza" pana se incheaga treburile?Chestia cu "mai vedem" nu e un argument.

Ai impresia ca de a doua zi se stinge lumina și intepenesc toate? Nu s-a întâmplat asta nici în 89. Măcar de le-ar veni mintea cea de pe urma romanilor sa nu mai aprobe prin propriul  vot hoția. Chiar nu am o grija ca dacă pleacă clica asta de hoți și corupți cu care ne-am pricopsit de câteva decenii, ne vom prăbuși și vom ajunge să-i regretam. 

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări