Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Totusi ce se mai aude de............


sesebe

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Acum 3 ore, merck a spus:

covid?

 

Nu stiu, n-am insistat pe detalii.

 

Aseara am aflat, mi-a raspuns la un e-mail adresat dansului, sotia.

 

(e-mailul era despre un aparat...adica, nu despre „ce mai faceti, etc” ...nu eram apropiati)

 

 

Link spre comentariu

       De dl. @MifTy se stie ceva? Nu am discutat cu el niciodata dar era una din persoanele a caror subiecte le urmaream la inceputurile mele pe forum, ultima data stiu ca lucra la un cnc cu arduino si mecanica din dvd-rom prin 2017 si de atunci a disparut. 

Link spre comentariu
Acum 4 ore, Marian a spus:

Deprimant topic...

 

Imi pare rau ca sunt offtopic dar e deprimant sa tot auzi cum se stinge cate unul.

Într-adevăr deprimant, dar în acelaşi timp, cumva o realitate crudă, care ne dezvăluie tuturor, că suntem trecători prin viață şi nu veşnici.

Să fim mai buni, mai îngăduitori cu semenii sau apropiații noştrii, că nu vom stăpînii noi pămîntul!

Să realizăm că ceea ce contează cu adevărat pentru tine, ca ființă umană, sunt lucrurile sau faptele bune, pe care le-ai săvîrşit de-a lungul vieții.

Altfel, orice animal sau lighioană lasată de Dumnezeu pe pămînt, lasă aceeaşi amprentă, ca a omului primitiv.

Prin afecțiune, bunătate, empatie, ne putem ridica cumva deasupra regnului animal.

Să aveți o seară liniştită!

Link spre comentariu

@M.Adrian ultima oară am discutat cu Mifty cred că prin 2019 însă știu sigur că e bine și acum. Nu îmi mai amintesc motivul pentru care a dispărut din comunitate Elforum dar astea sunt lucruri trecătoare.

Chiar ieri mă gândeam că sunt de aproximativ 15 ani in această comunitate, 15 ani cu bune și cu rele in care am văzut cum toată lumea se schimba și cu o moarte (trist dar adevărat) toti suntem datori.

 

De @89-CEC mai știți ceva? Sunt convins că e bine dar spre rușinea mea nu am mai ținut legătura cu dânsul. 

In ultimii ani am "pierdut" / neglijat legătură cu mulți oameni.

Link spre comentariu

Miftozaurul pune tot felu de nebunii pe FB. Am tot zis ca ma mai intalnesc cu el prin Constanta dar n-am reusit pana acuma. Tot cu electronica umbla, mai pune din cand in cand cate o postare cum ca are atelierul vraiste si mai gaseste cate ceva interesant.

Prin 2008 m-am intalnit cu el, mi-a facut cadou un televizor Temp-6M de l-am reparat si am vazut ca toti jmecherii olimpiada de la Beijing pe plaja la Pescarie.

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări