Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Totusi ce se mai aude de............


sesebe

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

La 17.02.2021 la 20:55, morarul a spus:

Dacă chiar este adevărat ca @gauss, nu mai este printre noi, mi se pare o veste extrem de tristă.

Sper din tot sufletul să nu fie aşa.

Avea ceva anume,de valoare, în postările şi contribuția dumnealui, pe acest forum.

Dacă doar s-a retras, ca urmare a unor decizii intime, respect decizia dumnealui.

D.l Gauss este plecat din țara, am inteles ca ar fi in USA. Am avut nr de tel al dumnealui și după ce l-am sunat de câteva ori am primit mesaj ca este plecat. 

Link spre comentariu
  • Administratori
La 17.02.2021 la 17:44, sesebe a spus:

Totusi ce se mai aude despre ELForum?  

A luat Covid? Prea multa lume a plecat! Acum am vazut ca si doctorul..........

 

Forumul este exact ca si cei care scriu pe el ca doar nu posteaza singur, daca userii sunt de calitate si forumul este, sau invers.

La unii le sta in coaste(stiu si eu un onanist de asta) si de cate ori au ocazia baga mare la invrajbit userii creduli. Altii cand se supara un pic pe viata improasca cu cacat in toate partile si care din din pacate sunt iertati, unii care chiar stiu ceva nu mai vor sa activeze si pentru ce pana la urma? sa fie tarati si ei in acel rahat ? Altii cand sunt un pic suparati ca au fost sanctionati sar in sus ca au drepturi si fac mare scandal dar nici macar nu au citit regulamentul sa vada ca au si indatoriri nu numai drepturi, de regula ai drepturi cand ai platit pentru ele, cand primesti ceva gratis ar trebui sa multumeti nu sa injuri. Altii mai tineri cred ca un forum e un fel de fakebuc mai mic si pot sa scrie orice ca nu intereseaza pe nimeni.

 

Oamenii pleaca din diverse motive, nu le place modul de moderare, conflicte cu alti useri mai artagosi sau pur si simplu s-au plictisit.

Atat timp cat inca mai sunt useri de calitate pe aici nu cred ca este o mare problema ca unii pleaca, lumea este in miscare, unii pleaca, altii vin...  

 

cred ca am lungit-o prea mult si m-am repetat... sa fiti sanatosi !

Link spre comentariu
Acum 6 ore, cipriyan123 a spus:

D.l Gauss este plecat din țara, am inteles ca ar fi in USA. Am avut nr de tel al dumnealui și după ce l-am sunat de câteva ori am primit mesaj ca este plecat. 

Intr-adevar, in SUA sint multe zone unde internetul este de tot rahatul, dar cit sa te conectezi la forum merge! si telefonul este scump, nu e ca-n Europa!

Link spre comentariu

Eu cred că era imposibil ca @gauss să nu încerce până acum să intre pe forum chiar în SUA fiind, măcar pentru simplul fapt că Elforum e o comunitate virtuală de români.Eu i-am dat şi un mesaj pe mail de anul trecut, dar nu am primit răspuns nici până acum, din păcate...

Chiar voiam să vorbesc cu dânsul ceva, îmi promisese că mă poate ajuta cu ceva informaţii despre unele invertoare de sudură, domeniu cu care avusese de-a face destul.Sper să fie totuşi bine...

Editat de validae
Link spre comentariu

La un moment dat mi-a sarit mustarul pentru ca la sectiunea linux pe subiectele de discutie freebsd, cineva isi tragea frumos toate fisierele de configurare pentru multe lucruri complicate, muncite nopti la rand, apoi le stergea de pe forum. Ultima data pusesem o rezolvare la un subiect tampit de tot cu freeBSD pe raspberry pi si la postare s-a sters automat tot textul cand am apasat sa postez, pe motiv cum ca am depasit numarul de sectiuni "cod" si numarul de linkuri permise pentru poze. Am avut explicatii frumoase despre rezolvari cu Rubinul 102, placa de sunet creative sb-live cu convertorul digital-analog pe 24 de triode subminiaturi, celebrele motoare de auto "modificate" sa mearga cu borcanu de hidrogen electrolizat (teapa), topic de invatat lumea solutii elegante pe arduino - de exemplu optimizari prin programe sau cum se comanda cate afisaje LCD vrea muschiu omului... nici nu mai tin minte cate. Am tinut la un moment dat un server ftp cu o arhiva imensa de scheme electronice ca sa le puna lumea la comun. O am si acu, am dat de ea pe niste harduri vechi de pe timpuri. Da mi-a sarit mustaru si m-am retras.

 

  Pana la urma am revenit - la vanzari mai sunt lucruri interesante si inca mai am multe de invatat de pe aici.

 

Referitor la topic, domnul "Minitehnicus" (Dan Gligor, YO6OMD) nu mai activeaza de mult tare. Stie cineva ceva de dumnealui? Mi-a facut cadou o unitate de banda magnetica imensa, cu benzi mari (Felix, Coral, Independent) contra unei statii radio emisie-receptie vechi imense pe unde scurte.

 

Link spre comentariu

Realminitehnicus era suparat rau. Eu nu am vazut un post de al lui in care sa nu raspunda cu frustrari si nervi. Chiar imi imaginam persoana respectiva cum era pocnita, daca era in fata lui, cand i se raspundea, atat de suparat era. Se vede cam in orice post al lui pe forum.

Sunt unele persoane care nu isi pot stapani frustrarile si supararile personale si se descarca pe unde apuca.

Link spre comentariu
  • Administratori
Acum 1 oră, maxente a spus:

Sunt unele persoane care nu isi pot stapani frustrarile si supararile personale si se descarca pe unde apuca.

 

Exact asta este o problema majora aici pe forum, in loc sa ceara ajutor pentru rezolvarea unei situatii prefera sa se enerveze. Ori de cate ori mi s-a cerut personal ajutorul am incercat cat am putut sa rezolv problema, din pacate de prea putine ori sunt apelat.

 

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări