Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Ce credeți, ne apără NATO de....


Postări Recomandate

Au inceput sa se dea in gat ... Borisov l - a inregistrat in secret pe Timmermans etc . Si altele ... , si ne dau noua lectii de democratie si stat de drept . 

 

https://www.hotnews.ro/stiri-international-23233578-conditiile-care-bulgaria-pune-lui-timmermans-pentru-sustine-sefia-comisiei-europene-discutiile-transmise-live-facebook-catre-borissov-oprite-interventia-lui-timmermans.htm

 

Coruptii coruptilor , si capo dei tutti capi ... , asta e democratia U.E. Macar noi dormim , vegheaza altii pentru noi . 

Link spre comentariu

A iesit ( castigator ) ministrul apararii din Germania . Seful Comisiei Europene . Ca tot vorbeam . Amuzant , nu ? Altii ( cu functii ) sunt subordonatii d - lui Ciolos etc . Unele functii sunt impartite in doua ( temporal ) . Pana si bulgarii si - au tras partea . Curat murdar , coane Fanica ! ... macar e amuzant .

Editat de gauss
Link spre comentariu

Pana la urma in locul lui Donald Tusk vine actualul prim ministru al Belgie (Charles Michel).

https://www.reuters.com/article/us-eu-summit-michel/a-man-in-a-hurry-belgiums-pm-michel-named-eu-council-chief-idUSKCN1TX2HJ

La Comisia Europeana va fi o femeie  si pe val este o nemtoiaca (Ursula von ....) nascuta tot in Belgia parca. Ramane sa vedem daca va fi votata.

Editat de adrian_pic
Link spre comentariu
Acum 3 ore, gauss a spus:

A iesit ( castigator ) ministrul apararii din Germania . Seful Comisiei Europene . Ca tot vorbeam . Amuzant , nu ? Altii ( cu functii ) sunt subordonatii d - lui Ciolos etc . Unele functii sunt impartite in doua ( temporal ) . Pana si bulgarii si - au tras partea . Curat murdar , coane Fanica ! ... macar e amuzant .

Curat murdar. Pe asta chiar ca n-am avut-o pe lista. Au pus-o acolo numa' ca sa nu le strice socotelile potentialilor urmasi ai lui M (nu aia a lu 007).

Ceva asemanator se întâmpla în rândurile SPD: ordinul de zi zice sa se faca totul pentru a împiedica ascensiunea lui Kuehnert (tânar, din aripa stanga a partidului). Absolut totul.

Ar fi amuzant, daca n-ar fi asa de trist.

Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...

 Problema dacă ne apără sau nu e falsă.Însăşi prin existenţa organizaţiei este garantată apărarea.

Nicio "muscă" din NATO nu trece graniţa la ruşi,nicio "muscă" de la ăia invers!...Fiecar parte e sub o umbrelă nucleară şi alea impun situaţia de non combat.

 Şi nu există faptic rahatul ăla vehiculat că un membru NATO e mai apărat decât ceilalţi!!

 Ce se mişcă pe lângă graniţe,adică manevre,deplasări de trupe,ş.a. sunt pur şi simplu "joc de glezne".Folosite în scop de propagandă.Pentru ghiolbani...

 Alta e situaţia în caz de conflict nuclear.Cei de la graniţa cu Rusia riscă să fie atinşi printre primii...Şi n-au nicio şansă,indiferent de câte Patrioate,avioane,tancuri sau fregate au!!

Link spre comentariu

Da' mă rog, care ar fi logica faptului, de a da cu bombardeaua, prima dată în ăia de lîngă graniță?

Că e mai mici, mai slab apărați, mai departe de tătucul apărător, sau ca să le dea timp de reacție, celor mai mari şi mai departe situați?

Sau pur şi simplu în virtutea faptului că în momentul în care-ți vin dracii, sau te-ai îmbătat (valabil în cazul unora), prima dată te cerți cu vecinii, că doar n-o să te duci în celălalt capăt al satului să faci scandal?

Nu este eficient, ecobomic şi nici ergonomic, ş.a.m.d.

Te rog să mă luminezi!

Link spre comentariu

 Morarul.E o singură logică-existenţa bazelor militare.Dacă adversarul le consideră periculoase loveşte.

 Nu ştiu dacă în context nuclear s-ar pune problema creării culoarelor de treceri.Şi asta ar putea fi,ipotetic,o cauză a lovirii ţărilor de graniţă.

 Pe net am văzut,mai demult,că s-ar vrea o revizuire a folosirii armamentului nuclear.Dacă până acum se zicea că nu va fi folosit decât ca ripostă se încearcă acreditarea utilizării în atac,limitat.Nu cunosc date despre asta.Probabil sunt f secrete...

Link spre comentariu

Stați liniștiti, odată cu inventarea armelor nucleare posibilitatea unui razboi "mondial" tinde către zero.

Amintiti-vă de criza rachetelor din Cuba ... comparativ cu situația de atunci, tensiunile actuale între marile puteri sunt o joacă de copii. Frecție la un picior de lemn, sau "joc de glezne" cum spunea colegul mai sus.

N-o să dea nimeni cu piatra, nici la marginea satului nici peste baltă.

În ce ne privește, apartenența la NATO e cea mai înaltă garanție a securității, pe termen lung. Restul e can - can . ...

 

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări