Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Veni şi la noi coronavirusul

Evaluează acest subiect


Vizitator viobio

Postări Recomandate

Acum 1 minut, Liviu M a spus:

Ci-ca prima 100k cazuri a fost atinsa in 67 de zile, a doua in 11 si a treia in 4. :qetrwe

Depinde foarte mult de numarul de teste care s-au efectuat in fiecare zi.

Tocmai am aflat ca la nemti se fac de 7 ori mai multe teste ca in Franta. Deci este normal ca numarul de bolnavi sa creasca. Ei isi permit pentru ca au 25.000 locuri in reanimare (in alta parte am vazut 28.000). Deci ei nu sunt coplesiti ca in Franta. 

Ieri parca sau astazi a intrat si in Germania directiva sa nu fie grupuri mai mari de 2 persoane. Eu zic ca se iese la liman in 2-3 saptamani daca treaba continua macar ca pana acum. 

Link spre comentariu

Nu v-ati pus intrebarea ce este cu aceste kituri de testare pentru covid ? Au testul inainte sa stie exact ce este cu virusu ? Nu vi se pare ca pute a manipulare la nivel global ? Ce este cu aceste restrictii si cu legea martiala pe care vor sa ne-o bage pe gat, cu suprimarea tuturor drepturilor ? Daca vor sa atace nuclear Rusia si restrictioneaza drepturile civile in acest sens ? Eu nu cred povestea cu virusu, este altceva la mijloc. 

Link spre comentariu
Acum 14 minute, Liviu M a spus:

Cu Franta m-am grabit, nu erau numerele finale. Au aparut acum, >3800 cazuri noi. :26

Poate este o eroare. Ieri la USA au corectat vreo 6-7 ori. Am pus pe topic aici copy paste. 

Oricum au putere francezii sa se bata. Italia are nevoie sa continue trendul descendent. Acolo au nevoie de o gura de aer. 

Link spre comentariu

Am văzut Les Orgueilleux (Orgolioşii) sau cu titlu american The Proud and the Beautiful, un film din1953 cu Michèle Morgan şi Gérard Philipe.
La moartea soţului său, prima victimă a unei epidemii de meningită, o tânară franţuzoaică se trezeşte singură şi neajutorată, într-o mică aşezare din Mexic.
Aici, ea întâlneşte un medic francez, alcoolic şi nespălat de vreo câteva luni, el motivând că prin această metodă ţine la distanţă virusul meningitei.
Se pare că există şi metode neortodoxe de protecţie, s-a mai consemnat de-a lungul istoriei astfel de cazuri...

Link spre comentariu

Ma intrebam retoric mai ieri ce se intampla cu bolnavii gravi la sectiile din tara gen oncologie si altele.S-a gasit solutia miraculoasa!Ca-n Evul Mediu...Bolnavii stau la usa spitalului ca sa intre pe rand.La pachet.Cum iau aratat azi la TV stateau "frumos" in ploaie!Rezolvare de Romania!...

Si pentru cei care tot inghit gogosile cu stapanirea crizei economice.Digi24 a dat azi cateva date scurte din Germania.Conform studiu german "prelungirea la 3 luni a starii de coma in care se afla economia Germaniei va duce la scaderea PIB-ului cu 20%".

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări