Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Energie alternativa - magneti


gabau86

Postări Recomandate

Conceptia la remuneratie e gresita ( sau oricum partial ), nu este deajuns sa ai vizualizari ca sa iei bani, trebuie intai sa devii partener google ads pe youtube si asta se face doar in anumite conditii, si apoi nu se platesc vizualizarile pur si simplu, ci cantitatea de reclama, iar asta variaza de la user la user, de felul cum iti setezi sectiunea de reclame, de decizia google de a-ti accepta continutul respectiv pentru remuneratie ( cu cat continutul este mai original cu atat mai mari sunt sansele sa fie remunerat ), de tipul de vizualizari ( ca daca majoritatea sunt de pe un browser cu blocare continut atunci canci remuneratie.

Google nu mai e demult atat de darnic cu banii din reclame.

Credeti-l pe unul care s-a documentat :rade:
Activitatea de youtuber fara platforme gen Patreon ori eventual paypal nu mai renteaza demult nici macar pentru cei profesionisti.

Link spre comentariu

Nu ti se propune, tu esti cel care solicita sa devina partener google si ca sa fii acceptat trebuie sa indeplinesti anumite cerinte, printre care si numarul mediu de vizualizari per continut.

 

Chiar si cand toate conditiile sunt indeplinite si ai mii sau zeci de mii de vizualizari intr-o perioada scurta ( e maximul pe care un youtuber bun il poate spera ), nu te umpli deloc de bani, ba dimpotriva. 
Urmareste youtuberi profesionisti in electronica sa vezi ce zic ei ( cu dovezi ), fara donatiile urmaritorilor ( in special pe Patreon ) si-ar inchide canalele.

Link spre comentariu

Eu nu m-am documentat, fiindcă nu am nici canale de YT şi nici interes să postez prostii pentru vizualizări.Doar ştiam de mai mulţi ani de la fiu-meu care avea un prieten ce se ocupa cu din astea.Că între timp s-au mai schimbat regulile...asta e.

Sincer să fiu, ar trebui făcută multă curăţenie pe YT, mă refer în primul rând la ,,invenţiile,, gen Perpetuum Mobile şi tot ce e o jignire la adresa ştiinţei şi bunului simţ tehnic.

Link spre comentariu

Pai ne miram de ce apar teorii ale conspiratiei.Tocmai din cauza unor tembeli ca astia `free energy` apar tot felul de cretini care pun intrebari de felul ``de unde sunt domne darele alea albe de pe cer?`` si de aici conspiratia mondiala si reducerea populatiei prin vaccinuri Bill Gates Soros si alti papagali care ne vor raul

Link spre comentariu

Explozia internetului ne-a aratat cat de inculti sunt multi ( dureros de multi ) dintre romani.

A dat voce oricarui cretin sau escroc, si lipsa acuta de cultura generala si in principiu lipsa de cunostintele de la scoala generala, a dus sa creasca exponential numarul de gura casca gata sa creada tot ce le zice internetul, daca cineva zice ca a reinventat roata, toti il cred pe cuvant, daca cineva pretinde ca a inventat un motor care consuma doar apa ori "energie magnetica injectata", atunci e clar ca ala e un geniu si oculta mondiala nu-l vrea popularizat, ca le strica afacerile...

Un escroc incult de prin Brasov pretinde ca a inventat motorul care functioneaza pe baza unei "baterii de magneti", consumand energie magnetica injectata de chestia aia si ca autoritatile nu-l sustin. 
Rezultatul este ca pe facebook o multime de batuti in cap il sustin si ocarasc autoritatile ca nu-s capabile sa-si valorifice geniile...

Un alt idiot escroc tot roman pretinde ca a inventat un motor care consuma doar apa, culmea il si vinde pe emag ( cat de cretini trebuie sa fie aia de la emag??? ), o chestie mica ce aprinde cateva leduri costa 350 de lei, ca de ce nu, daca prostii pun botul, care e problema?

O scroafa urlatoare de prin parlament a urlat pe facebook intr-un live ca vezi domnule cardurile sunt malefice, sunt semnul ocultei mondiale care mama lor de rai ce vor sa ne subjuge pe noi romanii liberi si telectuali, deci decreteaza ca toti romanii sa-si retraga urgent toti banii din banci si sa renunte neaparat la carduri, ca altfel e de rau...

Rezultatul e ca pe facebook ditamai gloata de cretini umplu toate paginile media cu voma lor prin comentarii...


So Wtf???

Link spre comentariu

Nu ai ce le face, statistica nu minte, iar curba lui Gauss (matematicianul) reflectă adevărul.Ca nivel de pregătire al unei mulţimi oarecare, vom avea un vârf de oameni cu pregătire mediocră şi foarte puţini oameni cu pregătire bună sau de excepţie.Dacă am fi toţi genii, cine ne-ar mai spăla WC-urile ?

Link spre comentariu

Internetul a dat voie fiecarui incult sa fie vocal. Validae zice bine, cei multi sunt cei care au trecut prin scoala precum gâsca prin apa. Astia sunt masa de manevra. E destul ca unul sa vina cu o "idee" si gata-i treaba. Si idei sunt destule. Nu amintesc decât doua, recente: sterilitatea pe trei generatii si dârele de condens. Asta cu sterilitatea pe trei generatii e tare de tot, si a fost preluata fara ca cineva sa gândeasca cel putin doua secunde. Nu e cazul sa dezvoltam subiectul, ca vorba se face despre magneti si energie din magneti.

Totusi, prostia asa cum e, aduce bani, pare-se destui de multi!

Link spre comentariu

Internetul este, aparent, credibil penteu ca poate raspândi rapid si in mare masa,  o "informatie". Când spuneai cuiva ceva, la aparitia ziarului, ca mijloc  rapid de raspândire a informatiei, intarirea informatiei venea din fraza "am citit in ziar". A aparut radioul si treaba sa mutat: "am auzit la radio". Sintagma a fost schimbata in "am vazut", deci o intarire fara precedent a informatiei, am vazut deci, la televizor. Acum, argumentul suprem este "am citit si am vazut" pe internet. Argumentul suprem!

Link spre comentariu
  • 2 luni mai târziu...
La 04.02.2020 la 20:08, Marian a spus:

Free energy pe dracu'...

M-am saturat pana peste poate de reaparitia aceleiasi discutii fara rost...

Clipurile alea sunt facute de niste escroci ce fac bani din vizualizari datorita reclamelor.

Si le merge pentru ca naivitatea pare a fi o constanta imposibil de combatut.

Lenea este prea mare ca sa ne apucam de citit si invatat electronica si fizica de baza ( situatie in care ne-am prapadi de ras la vederes unui astfel de clip sau eventual am avea reactia de voma ce-o am eu cand vad ca tot reapare subiectul asta ). 

Nu nene, de ce sa invatam teorie daca merge si asa pe orbeste? Lasa ca am vazut eu pe iutub pe unu care scoate aur din fier, si care face curent din nimic, ala sigur stie ce face...

Toti, dar absolut toti sunt fie escroci ce exploateaza gloatele de naivi, fie sunt batuti in cap cu cuie de 30, si irecuperabili...

 

PS: N-o sa-mi cer scuze pentru exprimare!

Nici nu ai de ce sa-ti ceri scuze...! Aceste lucruri ..ELEMETARE ar fi trebuit invatate in scoala  PRIMARA !! Cat despre..You Tube...ar trebui sa incercati,dintre atatea solutii...sigur,sigur...veti gasi una ..VALABILA !!:limb:

Link spre comentariu
La 04.11.2022 la 23:55, validae a spus:

Eu nu m-am documentat, fiindcă nu am nici canale de YT şi nici interes să postez prostii pentru vizualizări.Doar ştiam de mai mulţi ani de la fiu-meu care avea un prieten ce se ocupa cu din astea.Că între timp s-au mai schimbat regulile...asta e.

Sincer să fiu, ar trebui făcută multă curăţenie pe YT, mă refer în primul rând la ,,invenţiile,, gen Perpetuum Mobile şi tot ce e o jignire la adresa ştiinţei şi bunului simţ tehnic.

Aici ai perfecta dreptate ...! Cand vezi  ceva de genul.."un sthecher inseriat cu un ...bec si ...produce ENERGIE nelimitat,ar insemna...??? Pacat ca nu am sa apuc sa vad o civilizatie de nivel 5 (care capteaza intreaga enegie a stelei in jurul careia orbiteaza.) Poate... o ''sfera Dyson''...???

Link spre comentariu

Titlul este corect : energie alternativa magneti.Si chiar merge ! Inafara de panouri solare si termogenerare ( doua metale in contact care incalzite produc curent ) , peste tot se produce curent cu magneti-electromagneti.Pana si reactorul atomic face aburi ce invart o turbina ce actioneaza un generator clasic.....

Fata de cele de pe Youtube diferenta este : sau magnetul sau spirele trebuie sa se miste una fata de alta .Si asa se produce curent.

Acum ar trebui identificat cele mai simple si ieftine metode de recuperat "miscare "...

 

Link spre comentariu
  • 2 luni mai târziu...

Zilele trecute, Patraru facea reclama unui inventator care facuse o "galeata de curent" si o masia de spalat care, normal,  spala rufe, inclazea apa si producea curent, bineînteles, din...nimic! Patraru, care era tare entuziasmat, a aratat cam cât a fost pe la scoala.

Link spre comentariu
  • 2 luni mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări