Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Sonda InSight va ajunge azi, la ora 21.00, pe Marte.

Evaluează acest subiect


TEDY

Postări Recomandate

Mă așteptam să fie ceva mai concreți ...din păcate multă vorbărie fără să spună ceva anume ...

Ceva animație și o ”confirmare” din fundul canalului ...că sonda ar fi ajuns pe Marte!

Putea pur și simplu să ajungă pe lună sau pe fundul oceanului...mesajul ar fi fost (probabil) același?

Nici o o imagine  reală nu am putut vedea...probabil că le ține secrete...sau încă n-au așa ceva ...sunt în studio la ”prelucrat” pixelii!:57

Editat de elmar
Link spre comentariu

Plus sa stai sa te minunezi la tehnica si sa vezi un call center complet cum face figuratie.

Cu cine sta atata amar de lume sa vorbeasca in casca? Sonda e automata, martienii inca dorm. Poate ma lamureste si pe mine careva care e rostul la 100 de oameni cu head seturi.

Link spre comentariu

Pai cum care e rostul? FIecare vorbeste cu o anumita parte a sondei: unul cu motoarele, altul cu driverele lor, altul cu modulul radio, altul cu panourile fotovoltaice, altul cu suspensiile roverului, altul cu camerele video...mai vrei?

Aseara a fost o emisiune cu Alexandru Mironov ("Printre stele", ca in fiecare luni seara la ora 21:00 pe RRA) si a fost spus ca sonda "inside" a amartizat.

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări