Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

kit I.P.R.S Baneasa


Vizitator just_dark_semitones

Postări Recomandate

La aceasta schema prefinalii si finalii trebuie selectionati cu acelasi beta,imperecheati?

Am construit un amplif de 50W dupa o schema din tehnium,prefinalii si finalii aveau beta mare si nu puteam regla curentul de mers in gol.Am cautat tranzistori BD si 2N3055 cu beta mai mic(produsul β BD X β 2N3055 mai mic sau egal cu 2400 ) si am rezolvat problema.

Link spre comentariu

Inainte de plantarea componentelor acestea vor fi masurate. Ma incanta faptul sa folosesc piesele originale, dar sa vad la masuratori ce valori gasesc.

Kit-urile trebuie sa soseasca saptamana aceasta, abia ieri am "facut comanda" . Chiar crezusem ca-i pacaleala de 1 aprilie.

Editat de albasete
Link spre comentariu

Inainte de plantarea componentelor acestea vor fi masurate. Ma incanta faptul sa folosesc piesele originale, dar sa vad la masuratori ce valori gasesc.

Kit-urile trebuie sa soseasca saptamana aceasta, abia ieri am "facut comanda" . Chiar crezusem ca-i pacaleala de 1 aprilie.

Buna

Am condensatori noi IPRS la gramada.Rezistori mai putini(noi),recuperati la fel,la gramada.

Daca ai nevoie un mesaj,o sa-ti trimit ce ai nevoie(bonus).

Am construit si modificat multe asemenea etaje(la vremea lor).Am amintiri placute

din acea vreme.

Spor la toate

Alex

Link spre comentariu
  • 3 săptămâni mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări