Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Mergeti la vot ?


Badman

Mergeti la vot ?  

62 membri au votat

  1. 1. Ma duc

    • DA
      52
    • NU
      10

Acest sondaj este închis pentru noi voturi


Postări Recomandate

Vizitator cablaje pcb

Incepe sa puta a tiganie.  

Se exprima unii de zici ca-s ofiteri de informatii la cel putin trei servicii. Pelicanismul ( de la gusa pelicanului, incapatoare) media lasa impresia de a toate stiutori.

 

Link spre comentariu
Acum 18 minute, Thunderer a spus:

Daca se promiteau BANi si pe alte topicuri, cat de "mai bun" era acest forum, colegi care nu scriu neam pe acolo ar fi avut motive, in sfarsit, sa contribuie. Greseste Vasile caci limiteaza "plata" la Bodega numai. 

N-am înțeles...despre ce colegi vorbești!?

Link spre comentariu
Acum 3 ore, cablaje pcb a spus:

 

Pentru ei, votul inseamna doar locul din capul mesei, migrand din scaun in scaun la intervale prevazute legal, prin participare democratica, drept castigat in urma cu 30 de ani, dupa cum scria cineva mai sus. 

 

Aveți perfectă dreptate, bănuiesc că mulți sunt conștienți de aceste realități. Dar asta oferă (din păcate) eșichierul politic din Ro și suntem obligați (desigur dpdv moral, nu legal) să alegem acel ceva care ne pare "puțin mai bun" pentru noi si pentru țara in care ne-am nascut si trăim.

In fine, in cazul unora primează interesul personal, alții (de modă veche) il combină in oarece măsură cu cel al țării. Dar nu contează, asta e frumusețea democrației, acea oranduire socială pentru care a  murit lumea in '89.

Pe cei care nu votează fiind "scîrbiți" de ofertă îi inteleg și nu-i condamn, dar personal prefer să mă implic.

Link spre comentariu

Da . Ma rog , schimb un coleg care este de permanenta . Dar si lucrez , ca mai am chestii care trebuie sa fie gata la sfarsitul anului . Se intampla de multe ori sa lucrez duminica , functie de ce nevoi sunt . Neplacut , intr - adevar . Dar am mai patit ... , de cand am luat prima leafa . E asa de mult de - atunci , ca pare ireal ... , parca i s - a intamplat altuia . 

 

P.S. - la doua hipermarket - uri din Ploiesti , la turul intai a fost inchis raionul de bauturi alcoolice . Destul de ciudat , nu era nici o sectie de votare pe langa ...

Editat de gauss
Link spre comentariu
Vizitator cablaje pcb

Mizam pe atitudine in primul rand. Trebuie să fim mai des in stradă. 

Singur, sunt destui votanți, indiferent din ce parte, nu sunt rupt de realitate, din contra.  

Link spre comentariu

Binenteles ca merg.

De cind am drept de vot real n-am ratat nici o votare dar din pacate sint prea multi aia prosti care voteaza.

Ar trebui un test grila de minim 5 intrebari banale din politica si economie printat pe buletin si fara raspunsuri corecte la intrebari votul sa nu mai conteze.

Editat de sesebe
Link spre comentariu
Acum 17 minute, sesebe a spus:

Binenteles ca merg.

De cind am drept de vot real n-am ratat nici o votare dar din pacate sint prea multi aia prosti care voteaza.

Ar trebui un test grila de minim 5 intrebari banale din politica si economie printat pe buletin si fara raspunsuri corecte la intreabari votul sa nu mai conteze.

Like.

 

Link spre comentariu

Avem foarte multi oameni in varsta ramasi in tenebrele trecutului....oameni care in general decid acest vot. Nu-mi place sa-mi jignesc conlocuitorii ...dar este exact cum a spus @sesebe....avem o tara plina de oameni retardati si prosti. Ma lovesc zilnic de ei si ma minunez pe zi ce trece cum prostia infloreste din ce in ce mai mult!

Voi merge la vot...ca intotdeauna...sa fie intr-un ceas mai bun!

Link spre comentariu
Vizitator cablaje pcb

Cine n-a luat bacul, sa nu aiba drept de vot.  

Nu le ai cu electronica, aleluia, votezi cand o zbura porcul. 

In fiecare sectie de votare sa fie prezenti candidatii... :rade:

Si punctul patru: 

Mai da-i draqu, ca toti sunt facuti de-o mama, asa se aseamana.

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări