Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Curier '' rapid'' -Impresii


Postări Recomandate

Nu apare pe colet cat a costat in realitate, multi vanzatori isi ascund o parte din pret in transport si transportul apare asa cum l-ai platit pe factura emisa de vanzator, tu nu vezi cat a platit el in realitate ci cat te-a taxat pe tine.

Asa cum s-a vazut mai sus, daca faci calcul singur la transport o sa constati ca este mult mai scump, ei au contracte si ies mult mai ieftin, mereu sub pretul cu care ai fost tu taxat dar e parleala lor.

 

Verifica unde e pe la 11 seara, stiu ca sunt unii care updatau pe la 10 si ceva seara. Si eu cand am de primit pachete dau refresh la pagina aia de tracking in fiecare minut.

Editat de dany_cta
Link spre comentariu

Verifica unde e pe la 11 seara, stiu ca sunt unii care updatau pe la 10 si ceva seara. Si eu cand am de primit pachete dau refresh la pagina aia de tracking in fiecare minut.

 

:rade: :rade:

 

72a7rN3.jpg

Ai rabdare, o sa apara brusc in Romania, asa fac mereu. Nu updateaza mereu pe traseu. Probabil in seara asta e deja la Sibiu si maine iti bate la usa. De multe ori au venit pachetele chiar inainte sa apara pe site ca au intrat in Romania dar nu la toti curierii.

Editat de dany_cta
Link spre comentariu

Da. Buna asta @ dany_cta. Culmea ca pe la 22:30 verificasem si era in Budapesta !

:))). Oricum. Funny, eu lucru in alt oras. Mi-au lasat coletul la alimentara. Ceea ce este ok pt mine :) .

Nu au avut rabdare 45 de min.

 

Aia de la TNT, pana nu am semnat , nu au vrut neam sa il lase. Ceea ce nu ii neaparat bine pt mine.

Amandoua platite dinainte.

Editat de dorofteius
Link spre comentariu

Ca tot e vb aici de curierate,i-a sa-i laud si eu.

L am depus luni coletul si pana astazi nu au ajuns banii.

Problema este ca saracul meu colet,care avea in ea o bijuterie de motocoasa husqvarna ,a ajuns deteriorat ,iar bijuteria lovita si crapata.Noroc ca nu au lovit carcasa ci grileajul din zona tobei de evacuare.

Omul bun la suflet a inteles ca nu o trimisesem asa si ca o ambalasem foarte bine,dar cand intra pe "carausi dibaci " n-ai ce sa mai spui.

Ambalata f bine,puse inscriptii cu "fragil" si tot au reusit sa o loveasca.

 

Deci,feriti-va de FAN COURIER!!!

Editat de subsemnatul2012
Link spre comentariu

Sunt convins ca nu ai ambalat-o cum trebuie desi sustii asta, la fel ca majoritatea care au impresia ca ambaleaza bine.

Daca nu ai pus-o intr-o cutie de carton gros, captusita cu polistiren, eventual si partea motorului imbracata in folie cu bule mari, atunci nu te plange.

Plata ramburs se face in maxim 48 ore de la receptia coletului, exclus cele 2 zile nelucratoare.

Pe pagina web ai formular de sesizari, daca esti nemultumit.

In 99% din cazuri trimit doar cu Fan si nu am avut colete deteriorate, desi nu este exclus pe viitor.

Editat de itube
Link spre comentariu

1.Ambalata foarte bine.

2.Daca nu ii pui valoare declarata(evident se plateste ptr asta ),ii doare in basca .

3.Omul a vazut exact momentul cand au scos pachetul De sub celelalte.Carate si asezate asa cum erau odata puii de la Avicola.

4.Poate avem si noi dreptate,nu credeti ?

5.Iti mai dau un indiciu:la mine in oras le ambaleaza ei ,chiar in fata clientului si pe gratis.Poliestiren sau zapada artf,bule si etc.Nu ma mai contrazice odata,ca stiu ce scriu aici despre ei.

Editat de subsemnatul2012
Link spre comentariu

2..Daca nu ii pui valoare declarata(evident se plateste ptr asta ),ii doare in basca

Oricum ii doare in basca si nici acolo ca sa fim mai precisi!

De nenumarate ori am platit ca fraierul "FRAGIL" si a fost de fiecare data mai rau!

Da, da, hai cu comentarii ca nu stiu sa ambalez :96

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări