Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Doar bancuri ...

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

     O grămadă de pescari, cu scule de mii de dolari, momeală de sute de parai etc. Apare un ţigan cu un băţ de 1.5 metri, o sfoară şi un ac. Pune o boabă de mămăligă în ac şi aruncă. Scoate numai crapi de 4, 5, 7, 10 kile. Se uită la ei, şi-i aruncă înapoi. Restul pescarilor, înnebuniţi.
   – Mai ţigane, dar de când te-ai apucat de pescuit sportiv?
   – Adică cum sportiv, manca-ţi-aş?
   – Păi prinzi, îl arunci, prinzi, îl arunci…
   – A, nu pescuiesc sportiv, îi arunc pentru că n-am tigaie aşa mare acasă.

Link spre comentariu

Din ciclul " Viata bate filmul " sau " Ce pijama am primit de ziua mea " :nas:caz real :

Un caz controversat s-a petrecut zilele trecute la Iași, unde polițiștii au primit un apel ciudat pe numărul unic de urgență, 112. De la celălalt capăt al firului o femeie se plângea că soțul său e incapabil să-i ofere plăceri carnale, așa cum se întâmplă într-o familie normală.

 

Operatorul i-a explicat că astfel de situații nu necesită intervenția de urgență a oamenilor legii și că trebuie să ceară ajutor în alte părți :)

https://a1.ro/news/inedit/a-sunat-la-112-sasi-reclame-sotul-ca-nusi-face-datoria-de-barbat-id853354.html

Editat de okean
Link spre comentariu

O discutie între doi copii în camera lor. Bãietelul cãtre fetitã: 
- Ce-i vei cere lui Mos Crãciun anul acesta? 
- O pãpusica Barbie. Dar tu ? 
- Eu îi voi cere un Tampax. 
- Tampax ? Ce e asta ? 
- ...habar n-am , dar zic ãstia la televizor cã dacã-l folosesti poti merge la plajã sau la piscina în fiecare zi, sã mergi cu bicicletã, sã dansezi, sã alergi, sã faci o multime de lucruri... fãrã ca nimeni sã-si dea seama! 

Link spre comentariu

Doua blonde " corespunzatoare " goneau cu un Ferrari pe niste coclauri . la un moment dat ... , trosc  - poc etc . , derapeaza si in final se opresc pe marginea drumului . Semnal telefonie ioc , nimeni pe drum , pustiu etc . Silite de situatie , coboara dupa un timp ... , si incep analiza masinii . Intr - un final , descopera ( prin comparatie ) o roata spate cu pana , lasata pe janta . O contempla cateva minute cu neincredere si sentimente amestecate , apoi cea mai mica rosteste cu un glas sugrumat de emotie , in pragul plansului :

 

- S - o mai putea face ceva ? ...

 

A doua , mai in varsta si dominanta , intervine ferm si autoritar :

 

- Vai , tu ... , nu mai fi asa prostutza ! invata sa gandesti pozitiv , sa nu te afecteze toate nimicurile ! ...

 

- ... ?! Adica ? 

 

- Uite ( zice prima )  , sigur se repara roata ... ,  nu e asa grav . Daca te uiti cu atentie , vezi ca nu e defecta decat in partea de jos ! ...

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări