Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Ajutor imprimare PCB


Postări Recomandate

Eu detin o imprimanta Samsung NL3471. Scoate binisor cablajele. Am luat-o sh cu 170 lei. Am reusit sa fac cablaje chiar si cu hartie A4 normala. Aveam si ceva mai "special" dar mi-a fost lene sa mai pun in imprimanta hartia si am incercat cu coala normala. Ce imi place la ea e ca pot imprima de pe orice computer din casa, fiind legata la internet. 

Link spre comentariu
Vizitator victor ponta

Esti sigur ca e a lui? E vas un film luat de pe youtube

Nu ,nu-i filmarea mea. N-am spus asta si nu mi-am asumat meritul inovatiei.

Folosesc aceeasi metoda si imprimanta,primita de la cineva care nu mai lucreaza. Aveam linkul in calculator si l-am postat pentru edificare.

N-am timp sa ma filmez si mai ales sa postez pe youtube sau pe alte asemenea.

N-am facut asta niciodata si nici n-am s-o fac vreodata.

Oricum,trebuie sa reinoiesc imprimanta. Da semne de oboseala fizica/morala si face prostioare.

Ce am eu la birou sunt destul de performante, dar nu le pot utiliza in felul ala.

------------------------------------------------------------------------------

Domnu' Chirila,ce facurati acolo cu ciocanul? :rade:

Editat de victor ponta
Link spre comentariu
  • 4 săptămâni mai târziu...

Da este defapt un praf alb ce se dizolva in apa ,imi scapa denumirea se gaseste la tme .depune un strat de argint care oxideaza in timp ,si este destul de mult ,am luat odata si m-am lecuit, tot cositorirea este mai buna ,ca fapt divers marile firme de produs pcb nu foloseste asa ceva.

Link spre comentariu

Da este defapt un praf alb ce se dizolva in apa ,imi scapa denumirea se gaseste la tme .depune un strat de argint care oxideaza in timp ,si este destul de mult ,am luat odata si m-am lecuit, tot cositorirea este mai buna ,ca fapt divers marile firme de produs pcb nu foloseste asa ceva.

Asta asa este, dumneavoastra ce folositi? Cositoriti tot cablajul cu fludor? Ma gandeam la pasta aceea care se tine la cuptor (ma gandesc ca ma costa mai mult) sau la sacaz.

Editat de Baditza Vasy
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări