Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

STATIE DE LIPIT(comanda in salve de impulsuri).


Postări Recomandate

Multumesc mult @nel65.

 

In fisierul pdf Cablaje cablajul din stanga este cel care care ma intereseaza pe mine, cu alimentare 24v CC.

As vrea am urmatoarele confirmari:

- blocurile terminale, desi nu sunt inscriptionate,pe silk au aceeasi pozitie (am verificat pe cablaj)

- semireglabilul R2 este de fapt potentiometrul de reglare a domeniului de tempertura, adica cel care trebuie scos pe panoul frontal al statiei.

 

Si o intrebare:

- pe schema apare o mufa cu 5 pini, din care una este ESD (imi cer scuze dar nu stiu ce inseamna acest ESD)

- intrebarea este; cu un asemenea letcon cu mufa cu 5 pini sunt disponibile toate functiile statiei, inclusiv stand-by si daca da cum se fac legaturile

 

Multumesc.

Link spre comentariu

Credeti ca ar merge montat un asemenea senzor in manerul unui letcon cu 4 pini? Chinezii nu scriu ce dimensiuni are.

Mai este varianta Mercury switch Tilt care scrie ca are 3mm dar cu mercurul ala mi se pare periculos. Il scapi din mana si se sparge fiola aia.

https://www.ebay.com/itm/10PCS-SW-520D-SW-520-Vibration-Sensor-Metal-Ball-Tilt-Shaking-Switch-New/251890034893

Apoi trebuie gasit cablu litat cu 6 fire si schimbata mufa. Am cautat pe net si doar cu 5 fire am gasit.

Editat de zvonacfirst
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări