Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Filme care merita vazute


Blacksmith

Postări Recomandate

Sunt atatea filme care merita vazute incat nu stiu cine ar avea timp pentru toate... Din lipsa de timp putine am vazut in ultimii ani,

 

Never let me go (Sa nu ma parasesti)... Nu am gasit acum pe youtube decat trailerul, insa cred ca filmul poate fi gasit pe undeva:

 

 

 

... si ca sa raman pe aproape, bineinteles Remains of the day:

 

 

 

Titlul original este Мотыльки (in traducere Molii - este bine de stiut pentru a-l intelege in contextul unei anumite scene din film), este produs prin 2011 deci cu mult inaintea seriei HBO care de curad a facut valuri. Dureaza mult (3 ore) pentru ca initial a constituit o miniserie TV, dar este inspirat dintr-o intamplare reala:

 

 

 

 

... inca unul inspirat din situatie reala:

 

 

 

 

.. ceva cu subiect mai nou, cu actiune pe fondul crizei din Grecia:

 

 

 

... si din istoria relativ recenta dar repede uitata a minunatei noastre tarisoare:

 

 

 

... si ceva cu un final care mereu m-a miscat... se spune acolo "Toate vin la vremea lor"..:

 

 

 

 

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...
  • 5 luni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Generation War 

 

 

Dragostea incepe vineri - cred ca multe secvente sunt filmate in fabrica ICE Felix, ca prea imi par cunoscute zonele tehnologice si holurile acelea. Sunt cateva secvente in care arata cum se fac pcb-urile si sunt tot felul aparate interesante pe bancurile de lucru.

 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări