Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Divagatii politice in an electoral

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

  • Administratori

Datorita si din cauza ca subiectul cu cine votati a esuat lamentabil... discutati aici despre politica

 

Atat timp cat discutia sunt civilizat il las deschis, daca degenereaza in "ma tu esti prost" am sa-l inchid instant.

 

Ce cred eu despre partide:

 

 

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 133
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Acum 29 minute, Badman a spus:

Datorita si din cauza ca subiectul cu cine votati a esuat lamentabil... discutati aici despre politica

 

Atat timp cat discutia sunt civilizat il las deschis, daca degenereaza in "ma tu esti prost" am sa-l inchid instant.

 

Ce cred eu despre partide:

 

 

Mare dreptate ai. Vid total. Absolut toate partidele. 

Link spre comentariu

Daca e vorba de partide, sa ne uitam putin si peste gard :57:

Extrema-dreaptă din Olanda renunță la ideea părăsirii blocului comunitar.  

Liderul extremei-drepte olandeze, Geert Wilders, care conduce Partidul Libertăţii (PVV) câştigător al alegerilor legislative în noiembrie, pare că a abandonat promisiunea de atunci asupra organizării unui referendum pentru ieşirea Ţărilor de Jos (Olandei) din UE după modelul Brexitului britanic. 

Deşi manifestul său politic pentru alegerile legislative menţiona clar că "PVV doreşte un referendum cu caracter legal obligatoriu pentru un Nexit", această idee lipseşte acum din campania sa pentru alegerile europarlamentare. Acest text a fost copiat de pe Ziare.com Extrema-dreaptă din Olanda renunță la ideea părăsirii blocului comunitar. ”PVV va schimba UE din interior”

Link spre comentariu

 Badman.Chestia asta cu "mă tu eşti prost" e discutabilă.De regulă oamenii sunt atât de intoxicați de mas-media,de "informații" colaterale,de prejudecăți,că pur şi simplu se manifestă ca fanii fanatici de la fotbal.

 În fond de unde ştim noi "ce şi cum" când ştirile sunt manipulate şi nu pre ai unde să le verifici??

Link spre comentariu

Pai si nu te așteptai la asta?

Eu ma aștept sa ajungem top la export si top la preturi.

 

Intreba careva de Boc. Sa il schimbam de dragul schimbării.

In Oradea vad pasaje, vad centura, vad centru facut, vad ca se face ceva.

 

Boc e de 3 mandate si ce a facut?

Ii ia mai bine de un an sa renoveze o strada.

Sa nu uitam cand s a dus ca premier si a garantat pt Apostu care a ajuns la parnaie pt mita.

 

E cazul sa lase pe altul.

Mafia pnl înflorește la Cluj. Nici o diferență fata de psd.

Link spre comentariu

Poporul ăsta este expert în a vota contra ceva, a manifesta contra ceva.
La un sodaj de opinie este foarte greu să găsești persoane care să propună ceva, să aibă idei despre realizarea unui lucru.
(sau ideile se reduc la asfaltare de strazi si realizarea de parcări) .
În schimb mai toată lumea vrea să dea jos pe cineva, să schimbe de dragul schimbării, să se opună la ceva.
Dovada:
Malaca anti-botniță care a înflorit electoral pe subiectul "Jos Masca !".
Altceva nu a făcut. A exploatat și exploatează pe cei mai ... mici.

 

Editat de cloudy
Link spre comentariu

Boc va face metrou în Cluj, dar nu se știe când și ce fel de metrou.

 Boc a fost în celelalte vremuri și în tinerețea lui stâlpnic fruntaș la Costinești.

 A fost și poate că încă mai este untoldist merituos.

 Bunicul lui a fost deasemenea, morar de frunte la el în sat.

 Și așa mai departe...

 Boc este denumirea din acea parte de țară pentru capra de tăiat lemne, cum i se spune în partea de sud a țării.

Editat de Elservius
Completare
Link spre comentariu
9 minutes ago, Elservius said:

Bunicul lui a fost deasemenea, morar de frunte la el în sat.

Poate aflăm  și ce pozitie sexuală prefera bunica sau capra vecinului lui Boc.
Ca să ne facem o imagine completă asupra capacităților intelectuale ale lui Boc.

 

Editat de cloudy
Link spre comentariu
Acum 28 minute, Elservius a spus:

morar de frunte la el în sat

Morar de frunte este un mare pacat, bautor de frunte e ceva de fala!

Probabil bunicul dumitale ti-a spus ca asta inseamna a nu avea origine sociala sanatoasa.

Link spre comentariu

Pe mine ma interesează rezultatele.

 

Cand candida contra Funar se lauda ca extinde linia de metrou pana in Florești.

S a laudat cu centura. Povesti.

Tu crezi ca metroul o sa fie gata mai repede de 20 ani. Povesti tot auzim.

 

De ce Bolojan a făcut si Boc n a facut? Are Oradea mai multi bani ca si Cluj?

Link spre comentariu
Acum 39 minute, Sharky a spus:

 

 

De ce Bolojan a făcut si Boc n a facut? Are Oradea mai multi bani ca si Cluj?

Are da, ca avem cele mai mari taxe din tara. Impozite pe case, pe mașini, apa menajera, etc. Și fura ca în codru. Nu e chiar asa roz. Clar s-au făcut lucruri bune, dar și multe fără cap și fără rost. 

Link spre comentariu

Cel mai interesant subiect,pe care l-ar putea dezvolta cei care au rude implicate in noroiul asta denumit empiric partid,oricare ar fi el...Sa vedem atunci un punct de vedere obiectiv,facind abstractie de numele trecut in CI.Asa,nu prea are haz,personal,nefiind afiliat,nu pot prezenta un punct de vedere care sa fie si argumentat ,inafara de cel al analfabetismului evident si lipsei de pregatire in domeniile desemnate acestor personaje.

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări