Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Dacia 2020


Ion_Bumbu

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 124
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Si doar pt europa de est.

Iar incepe discutia lighean nou vs cazan sh.

Ultimul lighean de pe strazi e evoluat bine fata de primul care era ca ultimu jaf, adica il puteai compara cu o masina maxim anii 90.

Tabla proasta, antifonare zero, motor care iti vajaie in cap.

 

In schimb ultimul e altceva.

Sa vedem asta nou...

Editat de Sharky
Link spre comentariu
Vizitator viobio

Îmi place interiorul noului model, din ce am văzut în poze, nu mai pare ieftinache și anost. 

In schimb nu îmi place dispunerea "tabletei", defapt nu îmi plac bordurile cu "tableta" ridicată, îmi plac cele care au acel display în bord. 

Nu înțeleg de ce nu echipează și un Logan mai moț, cu motorul 1.3l Tce de 130 sau 150cp și o cutie de viteze automată, nu porcăria aia robotizată. 

Editat de viobio
Link spre comentariu

Da quote la ce nu se intelege.

 

Eu am zis clar ca ultimul logan e mult peste primu. Primul da, pute rau.

Sa vedem asta proaspat lansat cum se va prezenta cand va ajunge pe strazi.

 

Nu echipeaza cu motoare mai puternice ca sa te oblige sa cumperi renault.

Dar dacia e aia care tot timpul ii lipseste ceva ca sa fie renault.

Screenshot_20201001-092239.png

Editat de Sharky
Link spre comentariu

Renault nu fac masini de ieri.

Nu e tesla care se lauda ca face si drege dar au probleme de "amatori" demult rezolvate de astia mari.

 

Fiabilitatea va fi probabil ca si pana acum. Cateva motoare bune, restul mediocre.

Sunt destule motoare turbo care duc sute de mii. Renault face turbo de multi ani. O scot ei la capat, sa speram ca nu pe spinarea clientului.

Link spre comentariu

 Sharky.Cine pune problema motoarelor?Deja toti lucreaza mecanizat,semirobotizat.Sunt tehnologii bine puse la punct la motoare.Restul componentelor si softul fac diferenta.

 Eu vorbeam de ieftinaciune.Si Opelul este mai ieftin ca Volskwagenu',dar mai slab la caracteristici tehnice.Pana la urma pretul spune ceva...Ca nu se platesc la masini numai etichetele,ca la alte produse...Concurenta e criminala in segmentul asta.

Link spre comentariu

Motoarele sunt slabe ca performanțe așa cum dictează trendul. Cine vrea mașină mai vânoasă cumpără Renault,  cum spunea colegul mai sus.

E marele "minus" al Daciei actuale. Păcat, din alte puncte de vedere se vede un mare salt calitativ. 

 

 

 

 

Editat de +_Florin_+
Link spre comentariu

Observ ca au asistenta la franare. Foarte buna gaselnita, te poate scoate din incurcatura. Pe mine, accesoriul acesta care ar trebui sa fie dotare standard, m-a ajutat sa nu intru intr-o caruta nesemnalizata. Eram si obosit si era intuneric, sunt sigur ca nu franam la timp cu tot cu farurile mele led, nu am vazut o decat cand urla masina sa franez.

Editat de RealAlex
Link spre comentariu



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări