Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

tv Utok U24HD2A


Postări Recomandate

Acum 2 ore, bobo123 a spus:

Buna seara.

Imi puteti spune ce led uri ati pus?ce cod de la dl Vasile.

Multumesc.

 

Ps: sunt user vechi cu peste 3800 postari dar am pierdut parola.

Buna seara, nu-mi amintesc exact ce leduri am folosit acolo, dar dacă mă ajutați puțin cu tensiunea la care se aprinde un led , este posibil sa rezolvam. Dați un led jos sa vedem și cum este polarizat.

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 76
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

On 7/6/2021 at 9:08 PM, Bobo12345 said:

Am uitat parola adresei de mail cu care eram sincronizat pe forum.

Stiu parola contului de pe Elforum dar nu o mai pot utiliza, ce se poate face in acest sens.

Am alta adresa de mail pe care o folosesc zilnic in ultimii 10 ani, cea pt forum nu o mai folosesc , cu greu mi am amintit o dar parola nu.

Multumesc.

La fiecare autentificare trebuie recuperata parola pe baza adresei de mail, Vasile Admin a gandit bine aceasta metoda, ca sa nu mai apara clonele spurcate..., te ajut pe mp cu detalii....e mai greu cu autentificarea/recuperare parola, pentru cei care folosesc telefonul (banuiesc), eu acum ca stiu care e situatia si folosesc doar PC-ul nu ma mai deloghez deloc !..:rade:

Editat de Costica Tv
Link spre comentariu

Măsura luată de Vasile nu împiedică pe cineva să-şi facă o clonă, doar moderatorii pot opri asta ajutaţi şi de măsura aprobării postărilor noilor useri.Măsura schimbării tuturor parolelor de logare e luată fiindcă unele conturi protejate cu parole slabe au fost atacate de Spammeri şi folosite pentru a posta reclame ilegal şi în mod nedorit.Închipuie-ţi că cineva a ghicit parola ta de logare şi intră de pe contul tău, scriind tot felul de prostii.Individul bolnav cu capul care care face clone limitate doar de numărul de neuroni care-i mai are activi, ştie bine de ce vorbesc, a atacat mai demult contul unui coleg moderator.

Link spre comentariu
19 minutes ago, validae said:

Măsura luată de Vasile nu împiedică pe cineva să-şi facă o clonă, doar moderatorii pot opri asta ajutaţi şi de măsura aprobării postărilor noilor useri.Măsura schimbării tuturor parolelor de logare e luată fiindcă unele conturi protejate cu parole slabe au fost atacate de Spammeri şi folosite pentru a posta reclame ilegal şi în mod nedorit.Închipuie-ţi că cineva a ghicit parola ta de logare şi intră de pe contul tău, scriind tot felul de prostii.Individul bolnav cu capul care care face clone limitate doar de numărul de neuroni care-i mai are activi, ştie bine de ce vorbesc, a atacat mai demult contul unui coleg moderator.

OK de acord cu dvs, dar de ce atunci la fiecare autentificare trebuie "recuperata" parola ?, eu raman asa nu ma mai deloghez ca am PC, dar cei cu telefoane ???

Link spre comentariu

Nu te mai deloga de pe Elforum, dacă ştii că numai tu utilizezi acel terminal (PC, tabletă, telefon mobil).Dacă ai avea un calculator într-un birou cu alţi colegi şi ar exista posibilitatea ca altul să folosească terminalul tău, atunci delogarea e necesară.Altfel nu văd de ce ai face asta....

Eu intru extrem de rar de pe telefon, nu suport interfaţa aia cu puţine opţiuni şi ecranul mic faţă de al laptopului sau PC-ului de acasă.Vechea interfaţă permitea logarea (nu simultan) de pe mai multe dispozitive, cred că se poate şi acum...

Link spre comentariu

Am luat legatura cu dl Vasile si mi a confirmat care este adresa de mail cu care am fost sincronizat pe forum.

Mi am amintit o si eu inainte de confirmare dar parola la adresa de mail nu o mai stiu .

Am incercat sa recuperez parola la adresa de mail  dar imi zice sa incerc mai tarziu.o sa incerc si de pe laptop poate ajung la intrebarile de securitate pe care ar trebui sa le mai stiu.

Parola la cont Elforum o mai stiu dar nu ma ajuta, nu ma mai pot loga cu ea.

Folosesc frecvent alta adresa de mail in ultimii 10 ani asa ca nu m a mai interesat cea veche.

 

Editat de Bobo12345
Link spre comentariu

Ar trebui să notaţi undeva în siguranţă datele de logare pe diverse site-uri, sau măcar să puneţi browserul să le memoreze, ca să facă autentificarea automată.Mai ales să nu folosiţi adrese de mail pe care nu le folosiţi în mod curent, cel puţin cei de la Yahoo le dezactivează după 6-12 luni de inactivitate...

Link spre comentariu
Acum 9 ore, Costica Tv a spus:

OK de acord cu dvs, dar de ce atunci la fiecare autentificare trebuie "recuperata" parola ?, eu raman asa nu ma mai deloghez ca am PC, dar cei cu telefoane ???

 

De ce crezi ca experienta pe telefon e diferita de cea pentru PC ?  Este exact la fel.

Link spre comentariu
  • 3 săptămâni mai târziu...
3 hours ago, sandocan75 said:

am rezolvat partea software dar , am si o bareta led defecta CRH-K243535T020557M-REV1.6 

se poate gasi de cumparat ?

 

Barete noi in tara nu cred sa gasesti, la 10 leduri care sunt in backlight, cumperi niste barete cu leduri de 6v si le schimbi pe toate decupate pe segmente si lipite peste baretele originale 

 

Am observat ca unii spun ca ledurile sunt de 3v, eu am avut acest tv cu doua barete a cate 5 leduri la 6v, ledurile tale de cati volti sunt ?, cele doua barete cum sunt alimentate in serie sau in paralel ?

 

https://www.elforum.info/topic/136803-echivalenta-leduri-led-utok/?do=findComment&comment=1762566

Editat de Costica Tv
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări