Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Despre creier.

Evaluează acest subiect


alcon

Postări Recomandate

49 minutes ago, gauss said:

Nu exagerati ... unele creiere ( echivalent ) nu consuma nici cat o lanterna cu becu' ars . Si fara baterii ...

Altele se încing din mai nimic si duc la încălzirea globală.

 

Aici e vorba de randament supraunitar

 

Link spre comentariu
Just now, Dan85 said:

Vax, hai la tata, uite ce topic fain. :101

Daca vrei sa-l pescuiesti, lauda-te cum pe vremea lui "raposatu' " coordonai realizarea calculatorului de la IFA :57. Ar fi o minciunica irezistibila :rade:.

Link spre comentariu

Apropo de enuntul din primul post ... si OZN - uri . Am vazut (de cateva ori ) asa ceva .  Sa nu fiu inteles gresit ... n - am vazut vreo nava - mama , sau vreo farfurie cu ferestre iluminate sau lumini rotitoare . Ci fix ce spune ce spune numele . Adica niste chestii care zburau ,  si n - am putut ( nici atunci  si nici acum ) sa le definesc  . Nici macar ipoteze cat de cat sustinute . Ma rog , in baza a ce stiu despre obiecte cunoscute care zboara . Acum ( in spiritul topicului ) ... ma intreb daca n - au fost plasmuiri , produse ( eventual ) de creier prin vreun mecanism necunoscut . Ma rog , in unul din cazuri , n - am fost singur ... ci alaturi de zeci de oameni cu experienta . Ma rog , despre  ce zboara , si e cunoscut ca produs de om . In alte doua cazuri  ... am fost singur , unul dintre ele noaptea . Sa fi fost , sa nu fi fost ? ...

Link spre comentariu

Suna interesant . Ma rog ... , nu am avut senzatia ca am vazut ceva nepamantean . Doar frustrarea ( o am si acum ) ca nu am reusit sa asociez ce am vazut cu ceva cunoscut ... sau sa incropesc o ipoteza . Slava Domnului ( nu vreau sa sune a lauda ) , am experienta incat sa identific rapid ceva care zboara si e facut de mana omului . La aeronave , sansa sa gresesc e mai mica decat 1:1.000 ( la cele militare ) . Cele civile  ( aeronave de linie ) , sant neinteresante ... si seamana intre ele  . Ma rog , sant vreo 10 configuratii distincte . Pot spune cu mana pe inima  ca nu am vazut aeronave ( alea secrete , de care stie toata lumea , nu ajung deasupra Romaniei ) . In fine ...

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări