Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

TV SERRENO


Postări Recomandate

Buna ziua , 

A cest TV SERRENO este  un Model SER 21N - A8, nu am gsit scris codul sasiului,dar are urmatoarele componente principale :

 - multifunctional TDA 11106PS/V3/3AQ6

 - memorea K 24CO8

 - sursa DD5011

 - B - vertical YD 78040

 - fina linii DD5024

 - trafo linii BSC 25 - T1010A 

 - sunet CV 203

 - mod video cu tranzistori

 - va rog frumos sa bine voiti sa ma ajutati  cu o schema la acest TV  SERRENO  ca am probleme la sursa sunt piese      carbonozate si im este necesara schema .

 O zi buna .

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Si eu am aceeasi problema cu acest TV, schemele nu se pupa cu realitatea de pe placa...poate cu ocazia deschiderii acestui topic rezolv si eu problema :rade: .

Stima la toata lumea.

Pai daca aveti si dvs acest tv-u,atunci ar fi bine sa ne spuneti si noua chassis-ul corect al tv-ului...Aaaa,si mai ales daca e acest chassis : AK-TDA2111B V2.0  (china) spus de mine mai sus. :reytre

 

Mai vedeti si pe aceste linck-uri....  : http://www.elforum.info/topic/97226-defect-tv-everest/ .  http://www.elforum.info/topic/85285-o-schema-pt-elite-14-es-11/ .

 

Oricum cred ca schema originala,originala nu prea o sa gasim.... :56

Editat de FLORIN IORDACHE
Link spre comentariu

Pai daca schema e mai mare de 500kb...nu o puteti atasa aici schema...doar merge atasata doar pe un siteu anume...iar pe urma sa ne dati linck-ul unde ati atasat-o....

 

Asteptam linck-ul !

 Spuneti-mi si mie cum atasez un pdf... ca sa pot pune schema care mi-a fost sugerata....si da,  e vorba despre model ak=tda2111b.

Ma duc sa ma uit pe placa si revin cu info.

Procesorul este TDA11106PS

Link spre comentariu

REPET, am acelasi televizor, cu aceiasi tranzistori si procesor pe care i-a mentionat initiatorul topicului, si am incercat sa refac partea de alimentare cu componentele din schema, dar nu se pupa, plus ca nu a mers :rade: .

In caz ca va trebui schimbat DD-ul din sursa merge cu MD1802, iar DD-ul de linii MD1803.

Spor...

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări