Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

cartea frezorului


Vizitator iuli84

Postări Recomandate

Vizitator iuli84

buna seara. am achizionat de curand o freza fus22 cu toate accesoriile si am nevoie si eu de cartea frezorului ,aceea scrisa de georgescu. care ma puteti ajuta cu ea ,sunteti domni de imparatie!!!mersi multnu am gasit nicaieri

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Constat cu mare surprindere, ca exista foarte multa lume interesata de diverse carti, dar nu stie unde sa le caute. Topicul Documentatie, contine literatura tehnica pentru amatorii de prelucrari mecanice. La postarea viewtopic.php?p=867634#p867634, se pot gasi si descarca (am verificat personal functionalitatea legaturii) atat Cartea strungarului, cat si Manualul strungarului.

 

Atrag tuturor atentia ca tema topicului este Cartea frezorului si nu Manualul strungarului, sau alte carti. Intrucat aceasta carte, este o adevarata "biblie" a meseriei de frezor, as fi interesat daca exista useri care sa poata pune la dispozitie cartea in format pdf. Tot in legatura cu meseria de frezor, ar mai fi util un fisier pdf al cartii "1001 de rapoarte" scrisa de un autor ceh, daca cineva are informatii despre ea.

Link spre comentariu

Va multumesc, d-le ola_...eu nu mai stiam de unde le-am descarcat, cu mai mult timp in urma.Celor ce le-am trimis, nu imi multumiti mie, ca nu-i meritul meu -altcineva a muncit la scanarea lor! Eu am dat doar un copy/paste...ca-i la moda si legalizat in RO de catre premier si academie :limb:

Link spre comentariu

Din pacate nu e download direct ... sau nu reusesc eu sa ma descurc ... sint si site-uri unde nu trebuie sa faci cont sau alte proceduri , pe care eu le evit ...similar cu postarile privind carti tehnice ale aparaturii electronice :viewtopic.php?f=19&t=136573( oricum am cele 2 fisiere ... sint postate si in alte locuri de pe internet , cu acces direct , era o simpla observatie . )

Link spre comentariu
Vizitator iuli84

nu cred ca o are cineva nici macar in format de carteeu am cautat in biblioteca unei foste intraprinderi de constructii masini (imum medgidia)si am gasit doar un indrumator ptr ridicarea calificarii frezorilor si cartea 'masini de frezat frbricate i r.p.r insa nicio urma de cartea frezoruluipoate ca voi face candva rost si de ea.daca va ajuta cu ceva cartile care le-am gasit da-ti un mesajtoate bune

Link spre comentariu
Vizitator iuli84

esti tare de totdaca esti un bun samaritean eu iti propun urmatorul lucru:mi-o trimiti mie prin curierat rapid, o scanez eu si o pun pe forum si apoi ti-o trimit inapoi totul pe cheltuiala mea.vei face multa lume fericita ,inclusiv elevi de la un liceu cu profil mecanic din medgidiamultumesc

Link spre comentariu
Vizitator iuli84

imi asum eu raspunderea cu distributia ei.la liceu o sa le-o dau in format de carte iar la cei ce au nevoie de ea (deoarece este utila )o voi distribui prin mailasta doar cu bunavointa ta de a ne ajuta cu exemplarul taunumai bine

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări