Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cuptor microunde


Vizitator Gringo

Postări Recomandate

Vizitator Gringo

Am luat un cuptor cu microunde de la cineva si in afara de microwave are grill si convection . Ce vreau eu sa aflu ? Stiu ca la microwave nu se baga metal in cuptor , la grill si la convection se pot folosii tavi de metal ? Binenteles ca el are si optiunile combinate (micro + grill si micro + convection ) din ce am citit pe net (nu are manual) reiese ca se poate folosii tava de metal , dar totusi am o retinere sa bag in el . Astept un raspuns .Multumesc anticipat !!!Modificat de Madalina

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Vizitator Gringo
Ok , nu am fost atent ca mai exista o rubrica unde se poate discuta despre electrocasnice si nu am vazut ca aici tine de depanari . Imi ce scuze ptr greseala , sa inteleg ca aici nu o sa primesc nici un raspuns ? In cazul acesta , rog pe cineva in masura daca este posibil sa mute postu la rubrica potrivita . Multumesc !!!
Link spre comentariu
Vizitator Gringo

Nu'i vorba de mutat topicul ci de oferirea de date clare privind Brand,model ... fiecare avand particularitatile lui .O zi ... pe gustul fiecaruia !

Imi cer scuze , nu vreau sa creez neplaceri nimanui . De ce este important numele , marca , brandu` sau modelu` atata timp cat pe mine ma intereseaza ce face o functie a aparatului ? Functie pe care toate cuptoarele (modele mai noi) o au . Era vorba daca intr-un cuptor setat pe convection se poate baga metal . Ma asteptam totusi sa primesc un raspuns simplu (da sau nu) aici pe forum , avand in vedere ca este un forum al electronistilor .Se poate inchide subiectu` , am rezolvat problema . Multumesc pentru atentie , si imi cer scuze inca o data !
Link spre comentariu

Nu'i vorba de mutat topicul ci de oferirea de date clare privind Brand,model ... fiecare avand particularitatile lui .O zi ... pe gustul fiecaruia !

Imi cer scuze , nu vreau sa creez neplaceri nimanui . De ce este important numele , marca , brandu` sau modelu` atata timp cat pe mine ma intereseaza ce face o functie a aparatului ? Functie pe care toate cuptoarele (modele mai noi) o au . Era vorba daca intr-un cuptor setat pe convection se poate baga metal . Ma asteptam totusi sa primesc un raspuns simplu (da sau nu) aici pe forum , avand in vedere ca este un forum al electronistilor .Se poate inchide subiectu` , am rezolvat problema . Multumesc pentru atentie , si imi cer scuze inca o data !
dintr-un manual de utilizare a cuptorului cu microunde am gasit urmatoarele instructiuni:vesela cea mai adecvata: sticla, plastic rezistent la căldură, portelan, ceramica, faianta.Articole care nu ar trebui să fie utilizate: ustensile din metal, folie, bidoane, portelan incrustate cu cu argint, cristal cu plumb, tăvi de lemn (nu permit trecerea microundelor), obiecte de veselă din metal, şi care nu permite trecerea de microundelor, poate provoca o defecţiune.
Link spre comentariu
Vizitator Gringo

dintr-un manual de utilizare a cuptorului cu microunde am gasit urmatoarele instructiuni:vesela cea mai adecvata: sticla, plastic rezistent la căldură, portelan, ceramica, faianta.Articole care nu ar trebui să fie utilizate: ustensile din metal, folie, bidoane, portelan incrustate cu cu argint, cristal cu plumb, tăvi de lemn (nu permit trecerea microundelor), obiecte de veselă din metal, şi care nu permite trecerea de microundelor, poate provoca o defecţiune.Bun , o sa o iau mai usor , nu vreau sa ofensez pe nimeni , chiar nu a citit nimeni ce am scris ?1 : Am specificat ca nu are manual , l-am luat de la cineva care nu mai are manualu` .2 : Functia la care ma refeream este convection .3 : Stiu ce inseamna microunde si ca nu se baga metal , asta scrie si in primu meu post .4 : "Am luat un cuptor cu microunde de la cineva si in afara de microwave are grill si convection . Ce vreau eu sa aflu ? Stiu ca la ""microwave nu se baga metal"" in cuptor , ""la grill si la convection"" se pot folosii tavi de metal ? Binenteles ca el are si optiunile combinate (micro + grill si micro + convection ) din ce am citit pe net ""(nu are manual)"" reiese ca se poate folosii tava de metal , dar totusi am o retinere sa bag in el . Astept un raspuns ."Ar trebuii sa nu o mai lungim , am rezolvat si asta e bine :X . Am bagat o furculita , i`am dat pe convection , start si am pus mana la ochi :) .

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări