Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Vopsire membrana


Postări Recomandate

mi se pare mie , sau pe voi va intereseaza doar aspectul difuzoarelor. cum se mananca treaba asta , cu ceapa , sau cartofi .va intereseaza mai mult aspectul decat sunetul , iar hpavictor , tare mandru de el , actioneaza cu crema de pantofi si vorbeste in 3d , eu stiam ca domenuil lui hpavictor sunt amplificatoarele , nu crema de pantofi.aparte de asta , este prea vulgar , el le stie pe toate ,ca doar nu degeaba are ceva ani la activ. asta crede elamplificatoare cu lampi sunt destule , si se pot face multe. crema de pantofiiiiiii , imi vine sa rad . nu stiam ca difuzoarele vechi , se reinoiesc cu crema de pantofi. asta e o chestie , ce trebuie sa le-o zicem fabricantiilor , in care fabricantul , impune o regula ,,,,,,,, obligatoriu crema de pantofi dupa 5 ani de vechime si-o permite orice roman . si mai vorbeste hpavictor de sfaturi utile , fara macar sa-i pese de sfaturiile altora. cum zic spaniolii ,,,, ala a cascala hombre!!!!!!!!!!!

Da.Ne intereseaza si aspectul.Iar ideea cu creama de pantofi este excelenta.Exista o crema de pantofi lichida care contine doar negru de fum si apa.Referitor la domnul hpavictor,din ce am citit in posturile lui,este un om cu o bogata experienta in domeniu si cu siguranta stie ce vorbeste.Ar fi bine sa folosim proverbe romanesti.Nu prea ne intereseaza proverbele spaniole.
Link spre comentariu

Folsirea unor solutii de vopsit, chiar inofensive la prima vedere, nu afecteaza oare structura membranei celulozice?Intreb si eu.Un amic a patit o treaba cam aiurea cu un difuzor care dupa ce a fost vopsit de cineva cu ceva pe baza de apa si-a schimbat sunetul.

Link spre comentariu
  • 8 ani mai târziu...
La 10.06.2011 la 18:39, rares01 a spus:

dau dreptate lui victor crema de ghete este destul de buna am folosit si eu candva ,ca idee exerseaza pe ceva inainte sa nu exagerezi sau sa pui cumva prea mult ,sau mai stiu eu sa defectezi in vre-un fel difuzoru! chiar daca si aceasta crema creeaza putina rigiditate in membrana este acceptabila ,in nici unc az nu folosi vopsea sau alte substante care vor schimba parametrii acelui difuzor!

Daca am dat cu spreynegru masina pe difuzor ce efecte are si ce sar putea intampla?si cu ce as putea sa dau acum peste 

 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări