Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Papagali mioritici de youtube


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Personal folosesc linux. linuxurile sunt multe, greu sa dai de un virus pentru distributia ce o folosesti, nu se omoara nimeni sa faca virusuri de linux.

Merge si soft de Microsoft, VS code de exemplu,  nu mai au ura pe linux.

 

La windows am tot avut si inca mai dau de virusuri si troieni, Cu bit defenderul am avut probleme pe win 10, strica anumite fisiere, unele aplicatii mai ciudate cum e cea de la analizoarele de biochimie  ale unei anumite firme nu mai merge.

Link spre comentariu

Pt calculator nici nu-mi bat capul. Încă merg cu win8. Îl deschid rar, dar dacă tot am cumpărat licență, am instalat una și pe win. Înainte îl deschideam mai des, dar nici telefoanele nu erau atât de potente. Îl folosesc mai mult pt bakup, și am multă documentație salvată. Cu sistemul ios, după mulți ani de android nu m-am acomodat. Baza rămâne telefonul, și aici își face bine treaba antivirusul. 

Link spre comentariu

La android am avut probleme, n-am pus aplicatii de banking, pana ceva vreme am avut sub linux fara probleme, acum bancile cer musai pe telefon, nu mai am deloc, pentru asa ceva se cere IOS cu androidul nu ma risc, dar oricum pe mine personal nu ma ajuta caci nu mai vad, abia vad pe oled de 15,6, cu perspectiva sa trec la 17( cu corectie optica)

Link spre comentariu
Acum 11 ore, validae a spus:

...... 

Niciun Windows pe care l-am utilizat vreodată nu l-am lăsat pe ,,default,, ci l-am configurat să arate și să meargă cum am vrut eu.Că de aia are setări...

E bună și cutia de viteze automată, dar aia e mai mult pentru leneși, mie nu-mi place, că nu mai am controlul turației la care schimb viteza....

Nici un antivirus nu-l las de capul lui și am configurat doar sa facă detecție și sa nu ia nici o măsură fără sa ma întrebe. Se pare ca nu i-a pasat de ceea ce am spus eu. 

Da, toate Crack-urile sint riscante dar cele pe care le-am păstrat le știu bubele și știu sa le neutralizeze cind am nevoie sa le folosesc. Este clar ca trebuia sa le găsească și cel mult sa le bage în carantina, nu avea voie sa le șteargă fără sa ma întrebe pt ca eu i-am cerut doar detecție fără sa facă altceva decit să-mi dea lista cu probleme. 

Legat de cutia automata, da o fi ea pt leneși, dar numai cine n-a condus citeva mii de km o cutie automata controlata de un software modern poate sa spună ca el schimba mai bine vitezele. Cel mai mic consum și cel mai rapid demaraj este făcut de cutia automata nu de cea manuala și doar piloții profesioniști de curse se pot compara cu modul de lucru de la o cutie automata moderna. Mergi la drum întins comuți pe mod economic, vrei sa depășești sau vrei condus sportiv comuți pe mod sport. 

Link spre comentariu

 "Papagali mioritici"...Ieri după meciul de pe Arena Națională curcanii l-au pândit pe Belodedici şi i-au luat carnetul de şofer!Avea 0,08...Jegoşi ca-n multe alte ocazii!

 Mi-aduc aminte când Base a topit o droaie de wisky în direct la TV şi nu l-a oprit nimeni când a condus maşina!

 În fapt conducea "sub influența alcoolului" aproape zilnic,când era la butoane!

Link spre comentariu
Acum 4 ore, BRANCA a spus:

 l-au pândit pe Belodedici şi i-au luat carnetul de şofer!Avea 0,08...

O fi mâncat o bomboană cu lichior. Da și polițaii parșivi. Cred ca l-au văzut când a săvârșit fapta, altfel nu cred ca aveau inteligența să organizeze flagrantul. 

Link spre comentariu



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări