Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Mivarom se reinventeaza


Marian

Postări Recomandate

 

Acum 56 minute, Marele Savant a spus:

nu mai fac depanare de cel putin un deceniu!

Inseamna ca nu e nevoie de piese la urgenta. Pt productie e alta politica de aprovizionare. De hoby nu are rost sa discutam. De fapt, bag seama ca sunteti printre cei care nu sunt afectati de noua politica a firmei.

 

Acum 51 minute, elmar a spus:

 Nu mai faci depanare ...dar îți permiți să dai sfaturi ”competente” altora??

Ce are una cu alta? Daca omul a acumulat cunostiinte si experienta intr-o viata de lucru, care e problema sa dea un sfat cui are nevoie?

Editat de doru3160
Link spre comentariu

Nu  se  reinventeaza nimic  !  Mivarom  sa  saturat  sa  faca  colete de   doi  lei   si  pe  urma sa  le  duca  si  la  posta  romana    si  in  schimb   sa  primeasca  si  colete  inapoi  de la clientii  ce  nu  sunt seriosi  si  nu  le  ridica  .   Culmea   si   la  preturi  foarte mici  iar  unele  componente  erau  cele  mai  ieftine  din  tara   .  Totusi  suma  minima  pt. comanda   de  300  lei  plus  tva  este  cu  mult  peste  nivelul  asteptarilor   dar  si  cu  mult  peste  cea   a  magazinelor  online   care  sa  zicem  face sau  nu  concurenta  mivaromului  . Suma minima  se va  schimba  deoarece  cu  o  astfel  de  suma  mivarom  va  cadea  deoarece  exista si  firme si  persoane  fizice    care  doresc  o  comnda  pt.  clientul  x  si  sunt  dispuse  sa  plateasca  transportul   fara  sa  aiba  nevoie  de  altceva  si  asta  nu este  corect  odata  ce  clientul  este  dispus sa  plateasca   transportul  !  

Link spre comentariu
Acum 3 ore, elmar a spus:

 Nu mai faci depanare ...dar îți permiți să dai sfaturi ”competente” altora??

draga, nu mai fac depanare, dar ocupindu-ma de alte chestii, consum componente electronice mai mult ca depanatorul pe care il plingeam mai devreme ca nu mai are de lucru! iar mivarom-ul, subiectul topicului de altfel, nu excela in componente pentru depanare! Astazi am lipit peste 100 de smd-uri! si tot astazi am facut si depanare: am inlocuit intrerupator la aspiratorul portabil cu care ''adun'' componentele scapate pe jos!

Link spre comentariu

Eu zic sa faci un efort sa scrii corect romaneste. In loc de spatii, mai baga cate o virgula, ca te ajuta sa articulezi mai bine propozitiile din frazele kilometrice. Mai e si ziua nationala...pe bune... :rade:

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Acum 12 minute, lavynyu a spus:

Suma minima  se va  schimba  deoarece  cu  o  astfel  de  suma  mivarom  va  cadea  deoarece  exista si  firme si  persoane  fizice    care  doresc  o  comnda  pt.  clientul  x  si  sunt  dispuse  sa  plateasca  transportul   fara  sa  aiba  nevoie  de  altceva  si  asta  nu este  corect  odata  ce  clientul  este  dispus sa  plateasca   transportul  !  

posibil sa nu renunte! cam toti comerciantii pe care-i stiu, inclusiv depanatorii, nu fac comenzi de 3-5 ori pe zi, ci asteapta sa se adune mai multe, comenzi facind una pe saptamina sau chiar mai rar! clientul asteapta, daca nu stie de unde sa comande singur, oricum nu are de ales!

Link spre comentariu
Acum 13 minute, lavynyu a spus:

!  Mivarom  sa  saturat  sa  faca  colete de   doi  lei   si  pe  urma sa  le  duca  si  la  posta  romana     !  

Sa le puna la Posta Romana?! Eu n-am auzit de nicio firma sa puna colete la posta...folosesc curieratul, care vine si ridica coletele de la sediu....ei nu se deranjeaza asa mult.

Link spre comentariu
Acum 1 minut, mac01 a spus:

Sa le puna la Posta Romana?! Eu n-am auzit de nicio firma sa puna colete la posta...folosesc curieratul, care vine si ridica coletele de la sediu....ei nu se deranjeaza asa mult.

Pina acuma, trimetea si prin posta! si mai sint firme care inca trimit! iar daca ai contract cu posta, poate veni masina lor sa ridice coletele, nu mergi cu 30 de pachete sa stai la rind la ghiseu!

Chiar acum, celtik a spus:

Vorbeam de nea' @lavynyu

era dupa postarea mea, de aia am reactionat!

Link spre comentariu

Ce va mai place "shaorma"...adica scandalul...A ajuns kkt-ul ala de mivarom marea discordie pe elforum. Cred ca n-a vazut atata reclama in viata lui. :rade:

Editat de Vizitator
Link spre comentariu

Probabil era mare deranjul de a face colete ieftine toată ziua.Să fim realişti, există mulţi colegi şi pe forum, care impun din start comenzi de minim 40-50 Lei, altfel nu se obosesc să se ducă la Poştă, care în ciuda funcţionării nu tocmai strălucite, rămâne cea mai ieftină metodă de trimitere.De ce nu ar lua o măsură identică şi un comerciant online care are totuşi un volum de tranzacţii destul de ridicat ? Că e un prag minim de comandă cam mare pentru un amator, care nu vrea decât nişte finali audio de doi bani şi nişte condensatori.....asta aşa e.Dacă vor reveni vreodată la suma minimă iniţială sau nu, rămâne de văzut.Dar există şi alternative la miva....sunt destule magazine prin ţară.Şi nu numai...

Editat de validae
Link spre comentariu
Acum 42 minute, celtik a spus:

A ajuns kkt-ul ala de mivarom marea discordie pe elforum. Cred ca n-a vazut atata reclama in viata lui. :rade:

Nu mai am like-uri.... dar aici mergea unul! Sau luat si ei dupa Comet...alta saracie de magazin care impune comanda minima de 300 de lei fara tva....si nu gasesti mai nimic la ei.

 

Editat de mac01
Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări