Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Migranti sau dusmani ?

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

1 oră în urmă, mac01 a spus:

Animale salbatice.

Putin spus,animale salbatice! Cred ca daca autoritatile, ar avea ceva singe in instalatie,ar putea sa gestioneze corespunzator situatia . Dar se vede treaba ca nu-s prea interesati sa faca asta.  Am mai spus-o si repet: francezii sint niste pămpălăi! Am vazut citva filmulete in care politistii sau jandarmii(nu mi-am dat seama cine-s unii si cine-s altii) stateau si se uitau, cum de-ai nostri''colorati'' cerseau si chiar agresau cetatenii francezi care  treceau prin zona. Ma intreb care-i menirea lor? Pentru ce sint platiti? Vai de p...a lor,tăntălaii dracului!

Si ''militienii'' nostri parca-s mai ''scuturati''!

Editat de GEO 53 BN
Link spre comentariu

Politistii sunt platiti ca sa faca exact ceea ce fac: sa-i pazeasca pe cei de sus de mânia boborului. Iar animalele din colonii au fost importate pentru a schimba balanta electorala si a dezbina natiunea. Adica exact ce se întâmpla acum în restul Europei. Când s-a pus de ultima criza, Herr Joseph Ackermann, pe atunci sef la Deutsche Bank (a nu se confunda cu banca nationala a Germaniei) a convocat-o pe Frau Kanzler la raport. Soricelul de serviciu a raportat ca i-ar fi ordonat doamnei Komandant ca "trebuie sa facem ceva, ca altfel "astia" ne spânzura pa toti". Si doamna a facut. A golit întâi vistieria statului si a dat-o bancilor si a pus de-o diversiune, "refugiatii". Scopul final: $$$......$$$. Fara numar.

Editat de franzm
Link spre comentariu

O singura intrebare as avea ... si , noi , pulimea ( nationala ) , ce treaba avem cu aceste inginerii ? Ca se tot mananca materii urat mirositoare , denumite coeziune , solidaritate , perspective , coerenta , bugete , planuri de dezvoltare integrata , Europa cu mai multe viteze , edicte universal valabile emise de Führer , austeritate ( nu mai la altii ) , promovata de indivizi neica - nimeni , cu pantofi rupti in talpa , etc . Eu nu vad decat al patrulea Reich , intelegeri cu noua URSS , si coloana a cincea ... activa maxim , inclusiv la mitinguri pentru " democratie " ... Noroc ca nu mi se pare ( eufemism ) numai mie , au indoieli din ce in ce tari mai mari si mai tari ... nu mai pun botul neconditionat si cu entuziasm . Germania ar trebui sa mai puna mana pe carti de istorie , in banca cu prietenul de la Verdun , Dunquerque , si alte locuri de serbari campenesti cu minus final de zeci de mii de participanti , ( Franta , nu e nici un secret ) , poate are revelatii din trecut . Numai ca decorul s - a schimbat ... va lipsi planul Marshall , si Bank of England , alaturi de alte mizilicuri ...

Editat de gauss
Link spre comentariu

Germania nu are suveranitate deplina pâna în 2099. Atunci i se hotareste soarta. Pâna atunci executa ordine. Iar dupa, probabil ca nici nu va mai exista. Fiecare cancelar german ales, înainte de a depune juramântul, trebuie sa-si declare în scris supunerea fata de big brother de peste balta. Willy Brandt a vrut sa iasa din rând, dar a fost repede convins ca nu-i bine.

Link spre comentariu

Pai atunci sa o lase mai moale cu Herrenvolk ... si sa - si deschida Teutoniada cu noii germani musulmani  mult - iubiti , fara planuri pentru dislocarea la altii ... ca nu le da ea casa si masa , de la biserica lui frau M ...

 

P.S. - niste documente oficiale cu suveranitatea , si declaratii in scris de supunere ... ar face ceva lumina . Victimizarea trebuie sa aiba si o baza oficiala publica si adresabila , de necontestat . Nu vad ce subordonare are Germania , membru al Natiunilor Unite , Nato , UE si alte flecustete , reunificata cu diploma si coronita de premiant , cea mai mare si bogata tara din Europa . Ce ar vrea sa faca , si nu i se da voie . N - am avut senzatia asta , la ultimele discutii cu mister Trump . Nici macat cu gospodin Putin ... Ca eu ( personal ) am alta perceptie . Nu e obligatoriu corecta , invatam ( si ne corectam ) toata viata , cu bucurie si recunostiinta .  Ma rog , poate nu toti ...

Editat de gauss
Link spre comentariu

Nu numai Germania are probleme .

Mirel Palade susine ca  

OMV este urmașa unui Sovrom înființat de sovietici în Austria în anii 50. România a trebuit să privatizeze Petromul, dacă voia să intre în UE și NATO. La întîmplare, România a trebuit să privatizeze Petromul la OMV. Petrom, bijuteria coroanei economiei românești. Petrolul, una din cele mai importante resurse ale țării.

Erste Bank este tot o bancă austriacă. România a trebuit să privatizeze și principala bancă a țării, BCR, dacă voia să intre în UE și NATO. La întîmplare, a trebuit s-o privatizeze la austrieci. Adică la Erste Bank. BCR, principalul instrument de capitalizare a țării. Banii, fără de care nu mișcă nimic nicăieri.

Pădurile României sînt și ele exploatate la întîmplare tot de austrieci. Doar la întîmplare. Nimeni nu-i verifică. Chelesc ce vor. Pădurile, una din cele mai importante resurse ale țării.

Raiffeisen Bank este o bancă austriacă. La întîmplare. Șeful ei, teoretic civil, zice-se că ar fi ceva mare șef la rezidentura locală. Adică un civil de-ăla cu grade. Șeful Raiffeisen era prin piață în 2017, la proteste, să gestioneze mișcările tefeleilor. Făcea parte din același grup de presiune ca și ambasadorii care-și dau cu părerea despre treburile interne ale României exact ca niște guvernatori de gubernii.

Austria e placa turnantă a intereselor Rusiei în Europa. În timpul Războiului Rece, teoretic era de partea cealaltă a Cortinei de Fier, dar Viena era un soi de centru de influență sovietic. Așa a și rămas după anii 90.

Zilele trecute, Putin a cîntat dansat și petrecut la nunta ministresei de externe a Austriei. Exact ministerul ăla care-și dădea recent preocupat cu părerea despre România.

Toate astea se întîmplă totalmente la întîmplare. Doar noi sîntem niște oameni răi și tot unim punctele. Connect the dots. Connect the dots.

R’ați ai dracu’ de tefelei, că naivi mai sînteți. Sînteți mînați la luptă fix de ăia pe care sînteți voi supărați. Fix de ăia împotriva cărora protestați. Fix de ăia pe care ne acuzați pe noi că sîntem de partea lor. Doamne Dumnezeule, cît de naivi puteți fi.

Adică proști.

 

O fi , n-o fi .

Nu mai conteaza .

http://inpolitics.ro/exploziv-psd-deschide-front-de-lupta-contra-austriei-germaniei-si-rusiei_18440306.html

Link spre comentariu

https://adevarul.ro/international/europa/reverenta-fata-putin-scandalizat-austria-video-1_5b7c04b6df52022f75a0bf1b/index.html

 

https://stirileprotv.ro/stiri/international/putin-i-a-dat-un-samovar-miresei-din-austria-si-a-tinut-un-discurs-in-germana.html

 

https://www.dcnews.ro/putin-spectacol-la-nunta-anului-in-austria-lovitura-devastatoare-pentru-nucleul-dur-al-ue_608958.html

 

Cine are ochi de vazut ... poate sa vada . Gaspadin Putin era in drum spre o intalnire ( neoficiala ) cu frau Merkel ... ce o fi fost asa important , de nu mergea prin curier oficial , sau valiza diplomatica , porumbei calatori , internet , SMS - uri , ambasade etc ? Vom vedea de acum incolo , in sfarsitul acestui an . Tare mi - e ca eram si noi in desfasurator ... Si , in drum , cor de cazaci , zaiafet si podarok - uri ...

 

P.S. - la " diverse " din tete - a - tete ( domnul Putin vorbeste fluent germana , ca a fost multi ani turist pe - acolo ) , se pare ca a fost si Republica Moldova ... se intampla acu' ceva meeting ... cu diaspora . Or fi tot cei de la noi ? ... ca si acolo e deficit ( cronic ) de democratie ...

 

https://www.dcnews.ro/chisinau-proteste-ale-diasporei-organizate-dupa-modelul-pia-a-victoriei_609908.html

 

https://www.cotidianul.ro/protest-de-amploare-la-chisinau-2/

Editat de gauss
Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări