Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cablaj statie lipit cu Pic 16F873A


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Mulumesc mult, cred ca da, insa am o nelamurire: afisajul este din 3 digiti, cu led, corect? Atunci ce reprezinta pe cablaj ceea ce am incercuit eu cu rosu? 

Posted Image

As vrea sa execut aceasta statie de lipit, am doua pic-uri programate cu hexul aferent prin bunavointa Dl. Cristi (@vcdec).

 

L.E. Am aflat raspunsul, e dat de @GeoMar: "Am desenat si o varianta de cablaj pentru partea de afisare, unde am folosit 3 digiti separati si un digit mai mic si intors, pentru a indica gradele Celsius ('C)."

Editat de Untold
Link spre comentariu

Mulumesc mult, cred ca da, insa am o nelamurire: afisajul este din 3 digiti, cu led, corect? Atunci ce reprezinta pe cablaj ceea ce am incercuit eu cu rosu? 

Posted Image

As vrea sa execut aceasta statie de lipit, am doua pic-uri programate cu hexul aferent prin bunavointa Dl. Cristi (@vcdec).

 

Este un alt digit, mai mic, montat rasucit la 180' ca sa indice semnul de grade celsius.

Acel tip de digit il aveam disponibil prin sertare, modelul este LTS-4301WC.

 

L.E.

Cablajul trebuie verificat dupa schema, eu unul nu l-am verificat la "sange" ca sa fie conform schemei, posibil sa-mi fi scapat ceva gresit.

Editat de GeoMar
Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...
Vizitator danutwilly

@quinn Se poate utiliza letconul PENSOL.

 

@alcon Nu este un proiect pentru ca nu a fost publicat la sectiunea proiecte. Am si eu un cablaj in Sprint layout dar este pentru un anumit tip de cutie.

 

Daca e cineva interesat il pot pune

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări