Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Watson FA 5130 T


Postări Recomandate

Tv-ul dotat cu STV2248H ,ST92195C381 ,TDA8174AW si selector PLL tip TAEM G084D a sucombat in urma unui traznet.Dupa schimbarea unei diode din sursa are rastru ,merge pe video cu intoarcere sus (probabil un cond. in jurul lui TDA 8174 AW )dar selectorul e mort (imagine abia perceptibila).Stie cineva un echivalent pin cu pin de selector cu sinteza de frecventa?Multumesc .

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

alt raspuns dat ca sa fie , marca Petrenu stie decat sa dea cate un sfat diluat si apoi sa ceara celorlalti sa traga singuri concluziile , el nefiind in stare daca avea alt sasiu , ar fi probat si el tunerul , de aceea vrea sa stie ce tuner merge , pentru ca e mult mai simplu si duce la aceeasi concluzie sa schimbi tunerul , nu televizorul diabolic , daca selectorul este comandat sda-scl ( desfaci capacul pe partea cu piese si vezi daca are cuart ) merge UV1316 ( cazul tau ) , daca nu , merge UV1315

Link spre comentariu

Tara,multumesc tare mult.Verificind colectia mea de scheme din calculator, am constatat ca am un manual de utilizare pt.un AK30 ce semana perfect ca piese cu ceea ce am gasit in Watson.La capitolul selectoare se exemplifica cu ce selectoare poate fi echipat sasiul, notare pini, tensiuni,totul.Nu am desfacut selectorul sa vad daca are cuart, dar de moment ce scrie pe el (PLL)e clar ca trebuie sa caut un UV1316,avind in vedere ca pe DVD merge.Mai vorbim noi.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări