Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Eagle - versiuni diferite


Vizitator tico

Postări Recomandate

Da, se pot selecta. Clic dreapta pe libraries din Eagle control panel -> "Use all".Pentru c?utat componente se folose?te bara de jos din fereastra care apare dup? ce s-a dat "add component" ?i se scrie o parte din numele sau capsula piesei respective, între dou? stelu?e.

Link spre comentariu
Vizitator cyp

salutare ! eu am incercat , asa ceva , numai de test sa vedem cum lucreaza EAGLE , dar dupa actionarea butonului ,,BOARD,,m-am impotmolit la stagiul in care trebuie sa mut piesele si sa definitivez cablajul! Adica nu ma lasa sa mut nici o piesa........ :jytuiyu . Va rog sa ma ajutati!

Link spre comentariu

Ceva mai dificil .Trebuie editate manual niste fisiere ( scrie chiar pe sit-ul pe care l-ai citat) . NU iti apar componentele pentru ca nu sunt asociate sau ne exista corespondent in biblioteca .CEl mai des patesti asa ceva la condensatoare care pot avea diferite librarii iar Eagle 3d nu stie decat de cateva .

Link spre comentariu
  • 4 săptămâni mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări