Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Help me plz


Vizitator kristi_37

Postări Recomandate

Vizitator kristi_37

Salutare.Am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta.Am un tv o marca fantoma,SUNNY care are intreruperi la sonor.Merge ce merge si se intrerupe sonorul cateva secunde dupa care iar merge 1-2 minute si iar se intrrupe si tot asa.O face cand mai des cand mai rarAti putea sa imi dati io parere despre ce ar fi vorba?Merci anticipat

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Posibil difuzorul descentrat sau cu spire in scurt, sau mai probabil lipituri reci la integratul de audio.Nu recomand sa desfaci televizorul daca nu stii ce sa faci, sunt tensiuni periculoase si daca atingi ce nu trebuie poti defecta aparatul mai rau sau poti sa te electrocutezi.Cel mai bine sa-l duci la reparat sau daca ai pe cineva care a mai reparat tv, sa vina sa te ajute.

Link spre comentariu

Daca aveti posibilitatea incercati sa observati ce se intampla pe mufa audio out,scart, etc.. mai reduceti din posibilitati.Puteti sa aveti o ontrerupere datorata si ueni mufe de difuzor suplimenatr, si bineinteles unei lipituri "reci" sau imperfecte.Se mentine recomandarea de a nu deschide carcasa daca nu aevti pregatirea necesara. In TV raman tensiuni periculoase si dupa deconectarea de la retea.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări