Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Acum 2 ore, Florinel TV a spus:

Nu va tine mult minunea circa 2 luni , am avut si i am facut reflow si tot 2 luni a tinut

 

La celalalt main este diferit

pai ce am zis eu mai sus? ,,asemanator,,dar mai mult ca sigur acelasi procesor

,,

( acum cca o ora am ,,incalzit,, ceva asemanator,ramanea pe logo,,acum il tin in teste,momentan e ok

poza culeasa de pe google dar cam ceea ce am eu in 47ld650

eax61531909,,)

 

cat tine? depinde de cum faci reflow si sa nu.l lasi doar cu racirea din fabrica,suplimentezi,pad termic si sub procesor  si merge si mai mult,am unul facut acum cca 2 ani la niste cunoscuti ,ori merge si acum,ori au renuntat la el,am mai facut unui prieten si a depasit 6 luni,dar la al doilea reflow nu a mai reactionat,asa ca i.am dat pana sa miscat procesorul,si mort a ramas

oricum i.am spus clientului ca e la noroc,poate sa.i mearga si cateva zile si cateva luni poate cu noroc ani,garantie nu.i pot oferi,si.a asumat riscurile si plata in caz de prinde viata,nici mult nu.i iau ,dar nici sa muncesc degeaba,pana la urma e ,,vechitura,, lui si vrea sa investeasca,nu.l obliga nimeni

 

eu personal dau cu aer cald cca 20 secunde pe uscat,il las sa se raceasca,si daca reactioneaza ok,trec la reflow serios cca 2 minute incalzesc toata zona si dupa mai serios pe procesor,unde nu sant smd.uri pe spate,dau cu aer cald inatai pe spate si putin pe procesor

Editat de iuliantv
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări