Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Samsung UE55JS8005T difuzor de lumina si polarizatoare arse?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Acum 41 minute, modoran a spus:

Dai comanda la magazinul local si aduc ei de la aswo, plus adaosul lor comercial, bineinteles.

magazinul local de ...?

 

se poate va rog si un cod pentru barele de leduri?

as dori sa le comand inainte sa desfact tv, ca sa nu muncesc de doua ori sau sa stau cu el intins prins casa...

multumesc

Link spre comentariu
Acum 2 ore, AGabi a spus:

Buna ziua,

multumesc pentru oferta.

In legatura cu barele LED, am gasit aici o oferta 

https://bareteledtv.ro/barete-led-tv/101-set-barete-samsung-55-2-barete-laterale-x-40-led-6v-596mm.html

par putin cam ieftine, in descriere apare ca se potrivesc la ue55nu7172 plus multe alte modele.

 

A mai comandat cineva de la ei? Sunt de incredere? 

Multumesc

da au preturi bune,seriozitate

proit

Link spre comentariu
Acum 3 ore, AGabi a spus:

Buna ziua,

multumesc pentru oferta.

In legatura cu barele LED, am gasit aici o oferta 

https://bareteledtv.ro/barete-led-tv/101-set-barete-samsung-55-2-barete-laterale-x-40-led-6v-596mm.html

par putin cam ieftine, in descriere apare ca se potrivesc la ue55nu7172 plus multe alte modele.

 

A mai comandat cineva de la ei? Sunt de incredere? 

Multumesc

Eu. Pentru un Samsung 4K de 55. Iluminare din spate. Ma uit la el de 2 luni. M-au costat 300 de lei. Doar ca eu am prins si sarbatorile de Craciun si transportul Bucuresti-Bucuresti a durat 4 zile.

Link spre comentariu
  • 11 luni mai târziu...

Buna prieteni !.  Sa nu mai deschid alt topic fiind vorba de un Samsung UE43NU7122K. Trebuie sa inlocuiesc baretele si dispersorul. Le-am comandat. Un sfat daca aveti. Cum curatati voi resturile de lipici care raman pe radiatorul de aluminiu dupa dezlipirea baretelor vechi ? (2 barete lipite jos).

Link spre comentariu

Au venit baretele si plasticul. Pare un plastic departe de oeriginal. Cred ca este taiat dintr-o placa mai mare si vanduta ca dispersor. A venit cu o folie subtire de plastic lipita pe o singura parte. Atat. Care latura se pune sus, care latura se monteza jos, fata, spate, canci. Cu partea dinspre fata si cea din spate m-am mai descurcat. Probleme sunt cu alegerea laturei care vine lipita de leduri. Oricum ai pune-o nu se comporta ca originalul adica sa opreasca putin lumina jos si sa o lase mai tare sus incat ecranul sa devina uniform luminat. Tot luminat bine este jos si untunecat mai sus. Am gasit la 2 colturi ceva ca un mic decupaj. Latura aia am pus-o spre leduri. Ce am vazut la altii plasticul avea 2 folii lipite pe el iar pe fata avea o hartie lipita cu 2 sageti ce indicau unde trebuie sa fie ledurile. Deci un plastic ordinar vandut ca dispersor tv pentru ....numai 200  de lei.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări