Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Samsung UE55JS8005T difuzor de lumina si polarizatoare arse?


Postări Recomandate

Nu exista asa ceva ...la 375 Ron pt 1 singur stk din cele 2 cumparate , nu are cum sa fie Pmc ...si atunci , prin excludere , inseamna ca este original Sanyo de la mama lui ...iar daca este original de la mama lui , inseamna ca era bun 101% de nou ...

Concluzia este ...Ori aparatul a Mai avut ceva defect si l-a defectat El in mod accidental , Ori ne minte referitor la suma , ca sa para si El interesant pe forum...

Sa ne zica si noua despre ce stk este vorba ...

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Acum 23 ore, dan cod a spus:

Eu cumpăr de la ei de peste 20 de ani. Adevărul este ca toți mai au și stifturi. Ce STK sa dai 750 lei pe ele? 

 

Nu mai tin minte ce STK erau ca a fost acu 4 ani , era pentru o combina Sony, un STK era pentru tunul de bas si celalalt era pentru cele doua boxe, STK-urile le am verificat doar cu etajul final si alimentat la transformatorul combinei, ambele STK erau separate (etaj final ) pe o placa separat de restu placilor

Link spre comentariu

acum  4  ani ,  marea  majoritate  a   combinelor  Sony  de  pe  la  noi   erau  echipate  cu  finali   Stk-uri  din  seria  402-etc  ,  403-etc ,  407-etc  ,  433-etc  sau  442-etc ...

incearca  sa  faci  un  efort  de  memorie  si  sa-ti  aduci  aminte  ce  serie  dintre  cele  5  de  mai  sus  ai  comandat ,  pt  ca  , altfel  , postarea  ta  nu  sta  in  picioare ...nu   exista  asa  ceva  sa  dai  un  pret  mediu  de  750/ 2  egal  375  ron  pentru  un  stk  original   si  sa  nu  mearga  de  nou ...tot  ceea  ce  este  clona  PMC  costa  ceva  de  ordinul  zecilor  de  ron  si  acolo  da ,  sint  sanse  mari  sa  fie  tzeapa  din  prima ,  sau  sa  crape  in  timpul  sau  dupa  primul  bairam  cu  volumul  spre  maxim  ...

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...
Acum 2 ore, zvasile a spus:

a montat cineva plasticul respectiv de la unul de 55 pe 50 ?

am un UE55ES6100W si as vrea sa incerc...

dacå ledurile sånt pe ambele laterale,atunci e mai complicat,latura taiatå trebuie finisatå ca la carte,daca cel de pe care e scos plasticul are doar o baretå lateralå si cel pe care se vrea montatå,are doua barete pe laterale,atunci nu cred så fie iluminat uniform,asta in teorie,in practicå råmåne de våzut

succes

Editat de iuliantv
Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...
La 15.04.2022 la 8:37, stefank a spus:

posibil ca trebuie schimbate si ledurile , nu cred ca trebuie sa lumineze albastru , si plexiglasul nu degeaba s-a ars , s-a ars pentru ca ledurile se incing

Ledurile asa trebuie sa lumineze pe culoarea albastru, am montat barete noi si luminau pe albastru la fel ca si cele vechi, cat despre incingerea ledurilor si topirea prismei LGP, e simplu de inteles, se incing ledurile pentru ca sunt lipite pe bagheta de aluminiu pe cant si are un contact termic foarte slab cu aceasta respectiv cu radiatorul de racire.

Editat de Costica Tv
Link spre comentariu
  • 7 luni mai târziu...

Multumesc, 

din ce am vazut "Doar magazinele specializate, firmele de service sau depanatorii pot folosi serviciul nostru" ...

pai si ceilalti de unde sa cumpere? sau sunt obligati sa plateasca constatare si manopera pentru orice nimic ... :(

are cineva cunostinta pe unde se mai comercializeaza asa ceva?

multumesc 

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări