Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Carcasa DIY Homemade Alex Amplificator Clasa A

Evaluează acest subiect


alexy

Postări Recomandate

Spuse cel care s-a intors sa vanda troace pe forumul de unde a plecat scuipand, fiind actorul si generatorul celor mai penibile discutii de-a lungul timpului. Daca unii au uitat, le aduc eu aminte.

 

Eu am abordat topicul dpdv tehnic, insa e clar ca nu toti colegii de forum au varsta psihic ca sa fie considerati adulti normali. D-aia, ajuns la Bodega, topicul asta nu mai prezinta interes pentru mine.

 

Daca vrei sa ajuti cu ceva forumul, baga raspunsuri pertinente si nu te mai da ranit in amorul propriu. Vad ca la strambe esti foarte activ de cand te-ai "intors". Parca ai discutat la telefon cu Vasile sa-ti stearga contul, de ce mai esti pe aici? E loc de alte strambe?

 

Te rog, sa nu ma mai citezi sau mentionezi. Imi face greata doar prezenta ta de mironosita ipocrita. 

 

Asa incepe topicul, ce varsta o avea cel de l-a scris?

 

Intotdeauna cerintele la un amplificator clasa A  sunt pentru o racire cat mai buna , adica radiatoare mari  pe tranzistorii finali si bineinteles  schemele electronice conteaza.

Editat de Mircea
Link spre comentariu
  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

La 18.10.2021 la 17:25, KISS a spus:

Asta e perla anului!!!! O pun in rama!!!

Spuse expertul in proiectat surse la aceasta postare "Filtrarea C-L-C la frecventa retelei nu-i decit scarpinat la urechea stinga cu mina dreapta." de-a mea. Cite surse ai proiectat tu domnu-le? Zic proiectat nu reparat.

Sa nu uiti sa o pui in rama si sa postezi poza cu ea pe forum. Nu uita sa pui si autorul.

 

@sefu, In ce sens sa dam o mina de ajutor cint initiatorul nu vrea sa ne raspunda la intrebarile noastre si ne ignora complet? 

Am revazut tot topicul si chiar pe la inceput i-am carut informatii despre radiatoare, informatii pe care le gasea in 30 de secunde, ca sa ii pot calcula temperatura tranzistorilor. A fost o oferta de ajutor dar am fost ignorat complet.

Editat de sesebe
Link spre comentariu
  • Administratori
Acum 38 minute, sesebe a spus:

@sefu, In ce sens sa dam o mina de ajutor cint initiatorul nu vrea sa ne raspunda la intrebarile noastre si ne ignora complet? 

 

In cazul asta il lasati in pace sa-si vada de subiect si nu incercati sa il umpleti cu "de toate", poate chiar nu-l intereseaza opiniile voastre.

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...

fata amplificatorului  va veni grosime de 10 mm Stas la comanda 

imbinarile le voi face cu bara aluminiu de 16 mm ,,,,,

https://imgur.com/UlTL2VE
https://imgur.com/jCqpsDM

 

fata amplificatorului costa foarte mult , si fabrica  , am doua alegeri , din doua bucati ma costa mai putin , dintro bucata costa de 3 ori costul  (adica la comanda):rade:

 

intotdeauna o carcasa audio , sant cele mai scumpe 

Editat de validae
Scrie ce ai de spus într-o postare, că nu e chat sau blog.E ultima dată când îţi mai adun mizeriile la un loc..
Link spre comentariu
Acum 5 ore, alexy a spus:

intotdeauna o carcasa audio , sant cele mai scumpe

Iertat sa-mi fie, este cumva mai mult de 50? Pentru un astfel de dezacord, luam un trei mai mare ca mine! Da-o naibii de gramatica, chiar asa de complicata e? 

Link spre comentariu



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări