Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Aţi avut Covid, sau cum vă simţiţi după experienţa asta ?


Postări Recomandate

Aha. Pe net nu prea ne dam seama ca unele treburi, daca ar fi spuse public si in realitate, ar putea crea consecinte grave pentru cine le spune. 

Eu nu prea am scrupule cand e vorba de adevaruri din realitate, asa ca nu am scrupule nici in a spune ca unul din spitalele amintite e Spitalul Comunal Vintila Voda. Mai e inca unul din Buzau-oras, nu mai retin care. 

Sunt acuze grave la adresa unei institutii publice, pentru care pot fi dat lejer in judecata, cu consecintele de rigoare. Totusi, daca s-ar trece real la asta, pot aduna probe indubitabile pentru Justitie ( chiar ma pricep la genul asta de treburi )....asa ca, aviz amatorilor. 

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 757
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

2 minutes ago, fluffy37 said:

Care justitie? Aia care nu-ti da voie sa spui ceva contra regimului?

Hai , te rog, opreste-te.
Poate nu reusesti sa inchizi si topicul asta.
De ce faci asta ?

 

Link spre comentariu
Acum 5 minute, fluffy37 a spus:

Nu pot, ca sunt barbierit orice scriu contra.

Ai spus ceva decent, coerent si te-a barbierit careva? Asta e doar asa, de dorul sulii vorba. Cand tii isonul unuia care spune aiureli, si nu te-a barbierit nimeni, ce dovada mai buna vrei?  Poti macar sa ne spui din ce capitol sunt bugetate acele plati, cine se ocupa de racolare si in ce calitate. Nu cu nume, doar cu functii, si fara a da numele spitalului de unde cunosti asemenea amanunte. Sunt chestiuni simple, si daca le stii nu doar din auzite, e mai bine pt toti sa afle, nu sa le tineti doar pt voi si pe urma sa faceti pe neintelesii in mediul online. 

Link spre comentariu

Haideti mai bine sa punem capat la turnura asta a topicului. 

Spitalul pomenit are o adresa, un numar de telefon, se poate suna la dumnealor si spune " cineva din comuna invecinata, Manzalesti, spune ca masluiti cazuri de decese cauzate de Covid ". Acel cineva are un nume, l-am dat de atatea ori pe acest forum. 

 

Am rugamintea deci sa se procedeze ca mai sus. Pe forum cedez majoritatii...okkkkk, spun prostii la bautura :P 

Link spre comentariu

Pai uite-asa se nasc miturile...se lasa in ceata o acuzatie in realitate foarte grava, si imposibil de pus in practica, de dovedit nici atat, daca nu exista, dar se insista pe tema asta. Cand sunt luati la bani marunti, toti o dau cotita si se dau impuscati in aripa. Vreau si eu sa iau bani de la un fraier/spital din asta, il las sa-mi treaca numele la covidati, si uite-asa am facut o treaba. El are un caz de covid, eu am bani castigati moka. Ce va mai place shaorma...

Acum 13 minute, RST a spus:

Haideti mai bine sa punem capat la turnura asta a topicului. 

 

Link spre comentariu

Pai prin asta chiar demonstrati vorba aia " de ce n-are ursul coada ". 

Am propus cu bunavointa sa evitam o polemica sterila, in care oricum fiecare si-o tine pe a lui. 

Eu sustin in continuare si voi sustine la infinit faptl ca cel putin 2 spitale din judetul Buzau au incercat sa mituaiasca rudele a 4 decedati. 

Unul din ele e Spitalul Comunal Vintila Voda ( comuna vecina ) iar celalalt e din orasul Buzau....nu stiu momentan care, dar pot sti printr-un simplu telefon. 

 

 

Editat de RST
Link spre comentariu

Si un alt aspect al problemei: spitalul numit e la 10Km de satul meu. 

Sat in care au fost 2 valuri de Covid, in cel initial au foat depistate 15 cazuri, in valul 2 de acum o saqptamana, inca 5. 

Intrebare: De ce la primele simptome de tuse, curs nasul etc, oamenii de aici se retrag in casa, se abtin sa tuseasca in public....si nu se duc la spitalul din apropiere ?? 

 

De frica sa nu ii ia hingherii ! E o vorba la noi..." pleci la spital sanatos si te intorci bolnav, sau mort ". Nu vi se pare ciudat ca toti decedatii de Covid mor la spital si nu acasa ? 

Link spre comentariu
Acum 14 minute, RST a spus:

Nu vi se pare ciudat ca toti decedatii de Covid mor la spital si nu acasa ? 

Nu, pt ca omul sta in prostia lui cat poate acasa, si cand vede ca nu mai poate respira, da telefon la salvare si merge la spital. De cele mai multe ori, prea tarziu pt ca medicii sa ii mai poata salva, si firesc crapa. Si atunci medicii dau telefon familiei, le propune o suma de bani si il declara mort de covid, nu? Parca asa spuneai.

Nu am inteles bine, te referi la tentative de plata sau chiar plata? Fii si tu mai coerent, macar la limita decentei, ca sa aiba ursul coada. Daca a fost facuta plata, atunci intrebarile mele au sens. Daca a fost doar tentativa de plata, atunci e doar o vorba pe care cine vrea o crede, cine nu, nu o crede. Hai noroc.

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări