Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Aţi avut Covid, sau cum vă simţiţi după experienţa asta ?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 757
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Acum 11 minute, meshteru_the_best a spus:

Incearca sa inlature orice alt tratament care da rezultate ca sa indemne lumea spre vaccinare...

Asta inseamna sa-i declari pe toti ticalosi, ca vor sa te vaccineze cu forta. Pana acum nu doar ca nu te forteaza, dar nu fac fata cererii de vaccinare. Nu te opreste nimeni sa bei clor sau sa inghiti  ivermectina, si nu te obliga nimeni sa te vaccinezi. Faci ce si cat te duce mintea.

Link spre comentariu
Acum 30 minute, meshteru_the_best a spus:

 Am citit o postare mai de mult care spunea ca Ivermectina a fost utilizata cu succes pe oameni inca din anii 80. Incearca sa inlature orice alt tratament care da rezultate ca sa indemne lumea spre vaccinare...

De ce nu încerci atunci ivermectina şi ne spui şi nouă cum e ? Îţi fac eu rost, numa s-o iei...

Cum puteţi pune la un loc un virus cu nişte paraziţi externi ? Mare ţi-e grădina...

Link spre comentariu

Ivermectina este utilizata pentru .... scabie (râie).

https://www.anm.ro/anunt-important-29-01-2021/

Quote

4. În prezent sunt în desfășurare, atât la nivel european cât și global, o serie de studii clinice controlate care includ pacienții cu COVID-19 sau contacți ai acestora pentru a demonstra posibile beneficii în această patologie. Pe baza studiilor desfășurate in vitro, care au arătat că ivermectina are un efect antiinflamator și antiviral, au fost concepute aceste studii in vivo la om, pe care le puteți vizualiza pe site-ul https://clinicaltrials.gov/.
5. În cel mai recent protocol de tratament al infecției cu virusul SARS-CoV-2 (Ordinul Ministerului Sănătății nr. 2.054 din 27 noiembrie 2020, publicat în Monitorul Oficial nr. 1167/ 3 decembrie 2020 privind modificarea anexei la Ordinul ministrului sănătății nr. 487/2020), ivermectina nu este menționată ca medicament eficace în această boală.
Pacienții sunt astfel sfătuiți să nu recurgă la administrarea ivermectinei în afara indicațiilor terapeutice deoarece până în prezent nu sunt disponibile date certe privind eficacitatea acesteia în Covid-19.

Totusi este bine sa nu uitam teapa cu Remdesivir-ul. Inlusiv OMS a sustinut ca acest medicament este eficace in lupta cu covid-19, ca dupa cateva luni sa declare ca nu da rezultate.

Romania a primit 25.000 de flacoane:

Quote

Concret, este vorba despre 25.157 de flacoane de Veklury ( Remdesivir). Flacoanele vor ajunge în România în cadrul unui contract finanţat de Comisia Europeană cu compania farmaceutică producătoare.

 

A fost o vreme cand Dexametazona era pe val. 

 

 

 

Link spre comentariu
10 minutes ago, meshteru_the_best said:

 

145095619_170816534496117_8272433190907654242_n.jpg

Poti incerca Doxiciclina + Ivermectina. Dar daca iei si Zinc .. trisezi! Se stie ca Zinc-ul este recomandat impotriva covid-19 insa trebuie luat din alimente!

Si vitamina D trebuie sa fie in limite normale. 

 

P.S. Ai vazut ce efecte adverse are? :57Printre ele: stupoare si coma :85.

Editat de merck
Link spre comentariu
21 minutes ago, validae said:

De ce nu încerci atunci ivermectina şi ne spui şi nouă cum e ? Îţi fac eu rost, numa s-o iei...

Cum puteţi pune la un loc un virus cu nişte paraziţi externi ? Mare ţi-e grădina...

Daca ai sa ii faci rost de comprimate, te va refuza! El vrea doar .... unguent! :85

P.S. Au mai fost cazuri cand unii au luat pe cale orale ... supozitoare :57.

Link spre comentariu

Treaba cu vaccinul am explicat-o acum citeva pagini.

Nu tine de medicina cit mai mult de matematica. mai exact de teoria probabilitatilor.

Din pacate se pare ca tocmai cei care sint impotriva lui sint aia care au cam chilit de la scoala cind se studiau probabilitatile.

Daca facind vaccinul am sanse de doua ori mai mari sa scap usor cind ma intilnesc cu carcalacul atunci imi voi face vaccinul.

 

Acum 5 minute, meshteru_the_best a spus:

Cititi reactiile adverse ale vaccinurilor, este o lista destul de mare iar printre reactiile adverse este enumerat si decesul!

................

 

Hai sa-ti zic citeva dintre reactiile adverse ale sofatului: accidente, spitalizare, invaliditati, moarte. 

Cu toate astea sint o multime de "...." care le ignora si conduc masini multe ore pe zi. Probabil ca si tu esti sofer.

Link spre comentariu
Vizitator viobio
Acum 22 minute, meshteru_the_best a spus:

Cititi reactiile adverse ale vaccinurilor, este o lista destul de mare iar printre reactiile adverse este enumerat si decesul!

Oricum poate sa zica oricine ce o zice ca nu o scoate la cap cu voi, televiziunile bine platite isi fac bine treaba si induc in eroare poporul.

Bade.... și tu ești poporul, cum crezi tu că alții sunt spălați pe creier.... și noi credem la fel despre tine. 

Când ți-o da câțiva cunoscuți colțul sau unii din familie.... atunci să te văd.... 

 

Acum 43 minute, meshteru_the_best a spus:

Bade..... dacă nu ai măcar o noimă de cunoștințe medicale..... poți lua de bună orice tâmpenie, tu crezi că se poate administra un tratament unic tuturor? Trebuie să ții seama și de alte boli ale omului. 

Oricum nu înțelegi nimic dacă ai pus botul la prostia aia. 

 

 

M-am prins, ești cu Sputnik și Putin, probabil și admirator al sistemului comunist. 

Editat de viobio
Link spre comentariu

Eu chiar nu-i inteleg pe oamenii astia. Tipa ca nu vor sa se vaccineze, dar nu i-a obligat nimeni. Ba mai mult, vor sa convinga si pe altii sa nu se vaccineze, de parca ar simti nevoia de asociere in grup cat mai mare. Si nu-i inteleg, nu pt ca nu vor sa se vaccineze, asta e fix treaba lor, ci pt ca au impresia ca cineva sta cu acul la curul lor si abia asteapta sa le-o traga. Stati linistiti fratilor, nu va vaccineaza nimeni cu forta. Sunteti liberi sa decideti ce faceti cu propriul corp, dar ar fi o rugaminte...nu va mai freaca grija ce fac altii, asa cum nici pe aia nu ii freaca grija ce faceti voi. Ce treaba aveti voi cu efectele secundare care nu vor fi suportate de voi, ci de cei care aleg sa se vaccineze, in cel mai rau caz...

Link spre comentariu

" Inainte de a ne lansa in discutii inutile despre Putere, trebuie sa punem mana pe Putere " - V. I. Lenin

 

Astea fiind spuse, recomand celor care sunt impotriva vaccinului si a " masurilor de siguranta " in general, sa uite subiectul. Subiectul e adjudecat deja, de cei care au pus mana pe Putere. Au suficienta putere sa decida....asa ca a fi impotriva e o lupta cu morile de vant. 

Concret: 

 

Am o f apropiata prietana de familie, sefa unui spital din Buzau. Nu stiu daca zice si prin presa, dar spitalele primesc fonduri suplimentare consistente, pentru cazuri de Covid. Pana aici nimic deosebit, e normal sa fie asa. 

Numai ca omul e om, prin definitie coruptibil. Odata ce s-a creat un interes, toate principiile morale dispar. E interesul lor in a avea cat mai multe cazuri de Covid. Mai mut Covid - mai multe fonduri. 

Nu trag si celelalte concluzii, se subinteleg. 

 

Am si o alta ruda prin alinata, in culisele Antena 3. E unul din cei care fac cartile pe acolo, dar la randu lui, primeste directivele " de Sus " .

A denigra sau a ridica in slavi o persoana, un partid politic etc, e directiva venita de la acel SUS. 

Tipul in cauza, cu o conduita morala exemplara,. a vrut sa-si dea demisia de 2 ori pe tema asta. L-a oprit....sotia, pentru ca totul trece prin stomac. Nu renunti asa la un salariu frumos si un loc de munca stabil. 

 

Compatimesc pe cei a caror sursa de informare e massmedia. 

Link spre comentariu
Vizitator viobio
Acum 2 minute, RST a spus:

" Inainte de a ne lansa in discutii inutile despre Putere, trebuie sa punem mana pe Putere " - V. I. Lenin

 

Astea fiind spuse, recomand celor care sunt impotriva vaccinului si a " masurilor de siguranta " in general, sa uite subiectul. Subiectul e adjudecat deja, de cei care au pus mana pe Putere. Au suficienta putere sa decida....asa ca a fi impotriva e o lupta cu morile de vant. 

Concret: 

 

Am o f apropiata prietana de familie, sefa unui spital din Buzau. Nu stiu daca zice si prin presa, dar spitalele primesc fonduri suplimentare consistente, pentru cazuri de Covid. Pana aici nimic deosebit, e normal sa fie asa. 

Numai ca omul e om, prin definitie coruptibil. Odata ce s-a creat un interes, toate principiile morale dispar. E interesul lor in a avea cat mai multe cazuri de Covid. Mai mut Covid - mai multe fonduri. 

Nu trag si celelalte concluzii, se subinteleg. 

 

Am si o alta ruda prin alinata, in culisele Antena 3. E unul din cei care fac cartile pe acolo, dar la randu lui, primeste directivele " de Sus " .

A denigra sau a ridica in slavi o persoana, un partid politic etc, e directiva venita de la acel SUS. 

Tipul in cauza, cu o conduita morala exemplara,. a vrut sa-si dea demisia de 2 ori pe tema asta. L-a oprit....sotia, pentru ca totul trece prin stomac. Nu renunti asa la un salariu frumos si un loc de munca stabil. 

 

Compatimesc pe cei a caror sursa de informare e massmedia. 

Nu poți avea conduită morală exemplară dacă vrei să îți dai demisia și te convinge nevasta că mai bine te murdărești de lături pentru bani, dacă avea conduită morală exemplară..... demisiona și gata. 

Are moralitate la fel ca toți vânduții, adică 0. 

Link spre comentariu
Acum 10 minute, RST a spus:

Compatimesc pe cei a caror sursa de informare e massmedia. 

Prea fericitule, dar tu de unde-ti tragi ''seva de informatie''? Intreb si eu, asa, pt un prieten. Noi astia mai prosti, ne mai uitam pe net, mai citim un articol...nah, facem si noi ce putem. Dar tu de unde iei caimacul?

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări