Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Boxe ITT Hyperion A3-130 pareri


Postări Recomandate

Salutare si Hristos a inviat !

Am vazut pe un sait de vanzari o pereche de boxe cu numele din titlu ( ITT Hyperion A3-130) si ma gandeam sa le cumpar, pentru ca au putere destul de mare, se pot aseza in colturile camerei, si sunt cu 4 cai. Lasand la o parte specificatiile lor, m-as bucura daca as primi cateva pareri de la cei care le-au ascultat. Multumesc si astept pareri.

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Daca era sa spuna cineva vreo parere ar fi facut-o pana acum. Sunt niste boxe destul de rare asa ca slabe sanse sa mai primesti vreun raspuns (serios).

Probabil trebuie sa iti asculti instinctul si sa faci in asa fel ca apoi sa regreti cat mai putin    :)

Editat de Shambala
Link spre comentariu
La 22.04.2020 la 22:58, aurel70 a spus:

Salutare si Hristos a inviat !

Am vazut pe un sait de vanzari o pereche de boxe cu numele din titlu ( ITT Hyperion A3-130) si ma gandeam sa le cumpar, pentru ca au putere destul de mare, se pot aseza in colturile camerei, si sunt cu 4 cai. Lasand la o parte specificatiile lor, m-as bucura daca as primi cateva pareri de la cei care le-au ascultat. Multumesc si astept pareri.

 

Totul tine de ceea ce vrei tu de la ele, de starea lor si de pret.

Cel mai bine ar fi daca ai asculta tu personal inainte de a lua o decizie pt ca ceea ce place la altul s-ar putea sa nu-ti placa tie.

Daca este vorba despre ceea ce este acum pe o_x eu m-as baga daca ar fi mai aproape de mine. 50euro ii beau intr-o seara.

Link spre comentariu
Acum 4 ore, sesebe a spus:

... 50euro ii beau intr-o seara.

Really ?    Tu  ?  Poate de ziua ta ...        :ras:

 

 

Acum serios, la 50 de euro trebuie sa intrebi proprietarul daca au (sau au avut) vreo hiba, daca a fost sau nu umblat in ele, si oricum,  sa nu il crezi  :rade:

Sa ceri poze clare, detaliate.

Editat de Shambala
Link spre comentariu

Pai nu de unul singur binenteles, cu prieteni pt ca altfel nici nu merge atita..... 

 

Eu personal le-aș lua oricum dacă arata bine cutiile pt ca la difuzoare și filtre ma bag singur fără probleme, chiar dacă apoi mai investesc inca minim 300-500euro, doar ma știi. Pe urma la difuzoare ma bag și sa le repar dacă e cazul pt ca în studenție am reparat foarte multe. 

Din păcate din celalalt capăt al tarii mici șanse. Numai transportul cit ajunge și cum vor mai arata după asta. 

 

Ps : la prețul asta eu nu ma aștept la difuzoare în buna stare...... 

Editat de sesebe
Link spre comentariu

Asta s-ar putea sa o faci mai bine decit o pot face eu. 

Ideea este ca pt mine prețul este bun dacă nu au probleme cutiile dar eu personal nu ma aștept sa fie și din punct de vedere audio perfecte ca proaspăt ieșite din fabrica. Atita doar ca pt mine asta n-ar fi o problema mare, în schimb pt mulți alți asta e o problema. 

Dacă vrei sa le iei trebuie sa le asculți neapărat și sa studiezi cutiile sa nu fie afectate de umezeala, sa nu se dezmembrez etc. 

Link spre comentariu

Intr-adevar, nu putem sti  ce gasim cand desfacem coletul si nu stim nici ce vom auzi atunci cand , dupa macar o verificare ochiometrica si mai ales ohmmetrica, le vom conecta la un amplificator... am intrebat si raspunsul a fost numai prin curier si cu 100 lei in avans.

Editat de aurel70
completare raspuns
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări