Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

E ceva de zis?

Evaluează acest subiect


-Atlas-

Postări Recomandate

Buna

La intrarea Univesității din Stellenbosch (UAS), e afișat următorul text: Distrugerea oricărei națiuni nu necesită bombe atomice sau rachete balistice intercontinentale. Trebuie doar scăderea calității învătământului și permisiunea fraudei la examenele studenților. Pacienții mor în mâinile unor asemena medici. Clădirile se prăbușesc fiind construite de asemena ingineri. Banii se pierd în mâinile unor asemenea economiști. Dreptatea se evaporă în mâinile unor asemenea juriști și judcători. Crahul învătământului este crahul națiunii!"

Spor tuturor.

Alex

Link spre comentariu
Acum 13 minute, -Atlas- a spus:

Buna

La intrarea Univesității din Stellenbosch (UAS), e afișat următorul text: Distrugerea oricărei națiuni nu necesită bombe atomice sau rachete balistice intercontinentale. Trebuie doar scăderea calității învătământului și permisiunea fraudei la examenele studenților. Pacienții mor în mâinile unor asemena medici. Clădirile se prăbușesc fiind construite de asemena ingineri. Banii se pierd în mâinile unor asemenea economiști. Dreptatea se evaporă în mâinile unor asemenea juriști și judcători. Crahul învătământului este crahul națiunii!"

Spor tuturor.

Alex

Nimic mai adevarat! :aplauze

Vedem si la noi astfel de lucruri,din pacate!

Editat de GEO 53 BN
Link spre comentariu

Acum cativa ani cand spuneam ce se intampla in invatamant, se gaseau cativa gica contra, foarte vehementi, cum sunt si azi, sa spuna ca invatamantul, la fel ca celelalte sectoare bugetare nu aduce plus valoare, deci ciocul mic cand e vorba de bani. Le promiteam ca peste ani se vor lamuri...probabil inca nu a sosit vremea, sau mai bine zis, inca nu a  ajuns cutitul la os. Dar nici mult nu mai este.

Link spre comentariu

Am vizitat mai  multe unitati de invatamant, acum o saptamana, in Danemarca.

Am inceput cu o  Scoala generala, cum ii spunem noi, si am sfarsit la o Universitate de mare tehnologie in materie de procesare a alimentelor,

 

Suntem in urma cu mult. 

 

Multe video dar nu le pun.

 

Stima.

 

Link spre comentariu

 

1 oră în urmă, PINTI a spus:

Suntem in urma cu mult. 

In afara de dotari, calitatea umana a scazut cu fiecare an. Si cum sa nu scada cu asa ministri analfabeti si cu asa specimene agramate in guvernele ce se perinda la putere.Toate asa zisele masuri luate in si pt invatamant, au fost doar in detrimentul acestuia pe termen mediu si lung. La momentul '90 eram mult in urma, dar eram in cursa...acum prapastia s-a marit exponential cu trecerea timpului, si putem spune ca nu mai contam. Doar simpla stopare a fenomenului de decadere a calitatii in invatamantul nostru va lua cativa ani buni.Ridicarea la nivel european nu stiu daca o mai prind generatiile actuale...si asta doar daca se va dori asa ceva.

Link spre comentariu

Si copiii din ziua de azi sunt foarte obraznici...lipsa educatiei familiare se simte din plin. Parintii, anturajul, retelele de socializare si multe altele contribuie din plin la educatia proasta si lipsa respectului.

Editat de mac01
Link spre comentariu

http://www.presidency.ro/ro/romania-educata

 

Lucrurile se rezolva . Mai exact , se vor rezolva . Probabil in viitor ...  Domnul presedinte , ca fost profesor , stie ce spune . Pacat ca toate lucrurile bune se intampla in tara asta numai in viitor ... Personal , m - am obisnuit . Nu ca ar conta in vreun fel ... Asta aud de mic  , inca inainte de gradinita . Apoi scolar , adolescent , adult , varsta a treia ... , n - am dus lipsa de asigurari ca va fi bine ! Apropo de invatamant ... ar trebui ceruti bani (si) de la UE .  Cred ca si dela Regatul Unit al Marii Britanii si Irlandei de Nord . Au tot interesul sa primeasca emigranti romani din ce in ce mai bine pregatiti ...

Editat de gauss
Link spre comentariu

 

Acum 7 ore, Thunderer2018 a spus:

..........................................................................................

Asa parinti, asa copii. Ma intreb, parintii aia unde s-or fi scolit? Si in ce perioada?

 

Oare s-au scolit undeva? 

Mai mult ca sigur odraslele lor fac ce vad ca fac parintii lor!

Vorba ceea! Așchia nu sare departe de taietor!

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări