Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Mecanica auto la bibanu47,probleme si solutii


Postări Recomandate

Am fost la atelier si s-a demontat capacul de la distributie si am vazut ce

problema era :Semnul de pe fulia de la axul cu came era deplasat in sens

orar cu 90 grade fata de semnul de pe bloc motor.

Nu am mai stat(lipsa timp) sa o si faca, sau sa vad daca mai are si altceva.

.Am sa ma duc maine sa o iau daca e numai problema asta

post-214327-0-71706300-1481642772_thumb.jpg

Editat de goguboeru
Link spre comentariu

Domnilor va anunt cu tristete ca Bibanu47 nu mai este printre noi, a decedat luna trecuta, am aflat de pe forumul FORD.

 

Nu l-am cunoscut personal dar se vedea ca era un om deosebit de priceput si dornic sa ajute cu sfaturi bune.

 

Asta e topicul, dar trebuie sa aveti cont:

https://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=17&t=112837&p=1551940&hilit=bibanu#p1551940

Nu sunt alte informatii in plus oricum.

Link spre comentariu

Acum vad discutia asta ca a atras atentia Sharky pe sectiunea moderatorilor si sunt total bulversat si profund intristat...Imi spunea mai demult ca ar avea ceva probleme de sanatate dar nu am stiut si ce anume si niciodata nu mi-am inchipuit ca ar fi asa de serios. Viata asta e tare nedreapta uneori, cunosti oameni intr-un mediu virtual si crezi ca stii multe despre ei dar uneori constati ca nu stiai cel mai important lucru si este foarte trist, cu totii suntem supusi unui astfel de deznodamant, incerci sa-ti creezi un nume in mediul online, ascunzi diverse chestiuni personale si intr-o zi vei fi plecat si nimeni nu-si va mai aminti de tine. Este din pacate al 3-lea membru moderator elforum care ne paraseste ( din cati am apucat eu ), intr-o perioada nu foarte lunga... Gabi insa nu va fi uitat, mostenirea sa ramane acest topic in care a ajutat nenumarati utilizatori vechi sau noi, si care sper eu sa nu moara ci sa fie intretinut in onoarea sa...D-zeu sa-l odihneasca in pace si liniste acolo sus...:(

Link spre comentariu
  • 3 săptămâni mai târziu...

"Ne mor prieteniiNe mor prietenii, ne mor,Murim şi noi în moartea lor,Că-ntârzie îngrozitor,Într-una, primul ajutor,Chemat la patul tuturor,Mereu, e de ales: or-or!Se rupe aţa pe mosor,Tuşesc segmentele-n motor,Ne mor prietenii, ne morMurim şi noi în moartea lor,Şi amintirile ne dor,Ne mor prietenii, ne mor." Adrian PaunescuDumnezeu sa il odihneasca...

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări