Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Recomandare pentru o friteuza cu aer cald.


Postări Recomandate

Buna ziua! Doresc sa cumpar o friteuza cu aer cald insa nu stiu ce marca sa aleg. As dori sa fie mai marisoara, performanta cat de cat cu materiale de calitate, nontoxice si rezistenta la temperatura , poate ma ajuta cineva care cunoaste sa fac cea mai buna alegere.  Multumesc!

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Daca vrei cartofi prajiti cumpara o tigaie si o sticla de ulei. Friteuzele cu aer cald nu stiu sa faca cartofi prajiti ... nici macar cei congelati nu ies grozavi .

Daca ai cuptor electric cu ventilator atunci nu-ti mai foloseste friteuza , e acelasi lucru ... un cuptor mai mic. 

Pentru fript (carne, carnati ... ) e ok cea cu aer cald.

Link spre comentariu

Dacă vrei cartofi prăjiți sănătoși, taie-i ,,pai,, sau ,,julienne,, cum spun ,,chefii,, si fierbe-i în apă cu o lingură de sare, până intră furculița ușor în ei.Scurge-i bine de apă, apoi ori îi arunci în tigaia cu ulei bine încins până prind o crustă crocantă, ori unge-i bine cu ulei și bagă-i la friteuza cu aer cald.

Vei obține cartofi cu conținut foarte mic de ulei, ușor crocanți la exterior, dar moi la interior.E un procedeu mai migălos  dar cu rezultat excelent.....probat cu succes.

Despre friteuze cu aer cald, nu te arunca la scumpeturi, ia ceva Airfry sau Tessa, că pâna la urmă n-o vei folosi des, ți-o garantez.Sunt practic niste aeroterme care suflă aer încins peste alimente, iar dacă nu scoți des tava si ungi alimentele cu ulei sau ceva baiț, obții niște ,,uscături,, foarte disgrațioase.....

Link spre comentariu
Vizitator

Eu îmi fac cartofii doar la cuptor.  

Nu mai folosesc ulei încins la nimic. 

Peste ei poți pune multe lucruri și chiar sunt mult mai delicioși și sănătoși. 

Imaginație să ai pentru combinații. 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări