Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Subiect de măcinat


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

 V-am pus asta cu rateul britanic,ca să vedeți că şi la case mari se întâmplă.Acolo e şi o colaborare britanicilor cu americanii...

 Înainte râdeau în Vest de rateurile rachetei Bulava,lansată de pe submarin.Acu' jubilează blogerii ruşi,cică mai să-l atingă resturile pe ministrul apărării britanic,aflat pe submarin!Mai menționau şi de un rateu de acum 8 ani...

 Ruşilor le-au luat vreo 14 ani până au băgat Bulava în producție!

Link spre comentariu

Reusesti sa faci arme de distrugere in masa cand nu iti pasa de educarea si bunastarea populatiei.A se vedea si piticu grasan din corea totalitara unde baga toti banii in rachete si populatia moare de foame

Link spre comentariu

eos. nu e frumos sa strici bucuria si extazul  celor cu orcii in suflet!

Si americanii, englezii, chinezii, indienii s.a.m.d fac arme de distrugere in masa,  rusu ne e prieten (chiar vrea sa ne dea si noua o felie din Ucraina), americanu si Europa ne suge si ne pune conducatori tampiti, noi nu avem nici o vina.

Editat de AlpHs00
Link spre comentariu

Din ce am inteles de la prof. Dan Dungaciu cand a fost invitat la Marius Tuca, unchiul Sam ar fi zis initial: As long as needed. Acum cand se intra in al doilea an au schimbat mesajul cu: As long as we can. Si asta pentru ca republicanii nu au mai votat pentru a trimite inca o transa de ajutor. Deci nu stiu daca putem vorbi de curve ca cei care au promis initial inca vor sa bage bani in UA si Israel, dar cum nu-s singuri ... nu mai pot ca la vot sunt in minoritate. 

 

Link spre comentariu

 

Garry Kasparov: Cum l-au trădat rușii și Occidentul pe Navalnîi (WSJ) - HotNews.ro,,

Ucraina e veriga slabă din armura lui Putin. Biden nu se poate ascunde în spatele obstrucției republicane din calea ajutorului pentru Kiev, oricât de detestabilă ar fi ea. Președintele american nu are nevoie de aprobarea Congresului pentru a-i trimite Ucrainei artilerie cu rază lungă precum ATACMS și avioanele militare esențiale pentru protejarea civililor de bombardamentele necontenite ale Rusiei.

Biden nu-l poate învinovăți pe Trump nici pentru faptul că nu a sechestrat până acum activele de peste 300 de miliarde de dolari ale Băncii Centrale Ruse pentru a sprijini cu ele Ucraina. Poprirea și vânzarea iahturilor și imobilelor de lux deținute de Putin și oligarhii lui ar fi și un omagiu potrivit pentru amintirea lui Navalnîi, ale cărui campanii anticorupție au scos la lumină aceste bogății obținute prin jaf.,,

Deci raman la ideea ca interesul poarta fesul.

Editat de AlpHs00
Link spre comentariu

  Privitor la Navalnii nu ştiu dacă într-adevăr era un opozant sincer şi nu un fripturist sau o "gogoaşă" umflată de Vest!

 Privind ce se întâmplă în politica RO sau chiar la Brusel nu poți să afirmi cert care sunt politicienii corecți şi care parveniți sau aserviți...De asta am rezerve şi la Navalnii...

 Aici ceva de genul "mă doare capu":

https://adevarul.ro/stiri-externe/rusia/insurgentii-rusi-voiau-sa-l-salveze-pe-navalnii-2341803.html

Link spre comentariu

Ai dreptate aici, toti cei ce se opun orcului suprem, respectiv tatuca putler,  cu siguranta sunt niste fripturisti umflati de vestul decadent!

Cat despre politica romaneasca, doua gasti de hoti in cardasie, unii mai parsivi si mai analfabeti ca altii, sustinuti de marea masa inteligenta si dirijati de papusarii cu epoleti. 

Editat de AlpHs00
Link spre comentariu

Privitor la nereușita lansare a rachetei britanice de pe submarin, este posibil ca să aibă drept principală cauză insuficienta lor experiență în selectarea corespunzătoare a frigiderelor și mașinilor de spălat (rufele în familie) donatoare de circuite integrate.

 Dar în mod sigur vor dobândi în viitorul apropiat experiența necesară în vederea efectuării unei selecții corecte.

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări