Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Instalatie de redare sonora AT-6C fabricat de I.O.R (1966)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Aveti grija ca s-ar putea sa aiba alimentarea la 110V, din cate stiu asa s-au folosit, habar n-am de ce, in anii 60 deja aveam 220V la retea....am avut unul si a mai fost o discutie pe aici, era si o schema dar se vedea tare rau. Nu e ceva de calitate, transformatoarele sunt foarte slabe, vad ca al dv. arata si destul de rau pe exterior...eu pe al meu l-am dat unui amic posesor de unul identic, zicea ca va face doua monoblocuri alimentate in serie - si al lui e pe 110V. Din cate stiu inca nu s-a apucat de asta, desi sunt multi ani de atunci...nu stiu daca mai exista pozele aici - eu nu le mai am, erau pe tinypic si nu am momentan acces la backup-ul de acolo - dar daca gasiti postarea mea, aici la lampi, gasiti si referinta la ampliful rusesc dupa care a fost copiat, puteti macar sa va faceti o idee, sa aveti o schema pe care sa o adaptati la ce aveti concret acolo, e aproape identica cu ce au construit ai nostri. Curios ca si modelul sovietic, din cate tin minte, tot DOAR pt. 110 V a fost construit. Era folosit la caravana cinematografica si probabil conditiile de alimentare portabile ofereau doar 110V...

Editat de carageae
Link spre comentariu

Eu am preamplifator pentru asa ceva la fel cu tuburi 2ecc83 si un ez 80

Aparatul meu se alimenteaza la 6 _volti vca si si ridica el la 250 volti  altau e posibil la 110 volti

Chiar acum, florinmar a spus:

Eu am preamplifator pentru asa ceva la fel cu tuburi 2ecc83 si un ez 80

Aparatul meu se alimenteaza la 6 _volti vca si si ridica el la 250 volti  altau e posibil la 110 volti

Avea o sursa care oferea toate tensinile necesare

Acum 3 minute, florinmar a spus:

Eu am preamplifator pentru asa ceva la fel cu tuburi 2ecc83 si un ez 80

Aparatul meu se alimenteaza la 6 _volti vca si si ridica el la 250 volti  altau e posibil la 110 volti

Avea o sursa care oferea toate tensinile necesare

 

wmjr55.jpg

Link spre comentariu

Se pare ca se vede si boxa folosita, parca avea doua difuzoare de 12W...a avut cineva pe forum de vanzare nu foarte de mult...e cea din stanga, tot in forma de valiza?

@twinvortex:

Daca ati gasit postarea, spuneti unde erau postate pozele, sa stiu unde sa caut, pe tinypic? Daca da, am un backup, cred ca pe calculatorul de la scoala, facut chiar inainte sa se inchida tinypic...

Link spre comentariu
Acum 2 ore, carageae a spus:

@twinvortex:

Daca ati gasit postarea, spuneti unde erau postate pozele, sa stiu unde sa caut, pe tinypic? Daca da, am un backup, cred ca pe calculatorul de la scoala, facut chiar inainte sa se inchida tinypic...

aici ati dezbatut subiectul :

 

Iar in primul post ati scris:

"Mai multe poze aici:

http://tinypic.com/useralbum.php?ua=7hD ... 44vg%3D%3D "

Editat de twinvortex
corectare
Link spre comentariu
Acum 6 ore, carageae a spus:

Se pare ca se vede si boxa folosita, parca avea doua difuzoare de 12W...a avut cineva pe forum de vanzare nu foarte de mult...e cea din stanga, tot in forma de valiza?

 

 

Daca e vorba despre poza din postarea mea anterioara, precizez ca poza este preluata de pe net, ca exemplu....

Ce am eu nu arata asa bine.

Link spre comentariu
  • 3 săptămâni mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări