Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Waxiba


RST

Postări Recomandate

7 minutes ago, franzm said:

Amplificatorul în clasa C are si el personalitati multiple: o sa emita concomitent în toate benzile de radioamatori.

 

Tocmai vorbisem despre comentarii aiuriste: Eu nu ma iau dupa scheme, in care trebuie componenta X sau Y....strict si neaparat aia, nu-mi pasa ce a zis cutarica,cum trebuie facut ceva. Orice fac e in scopuri strict personale si fac exact asa cum trebuie facut pentru a-mi indeplini scopurile. Justificare ? Pentru ca asa vreau eu. 

 

Odata ce fac exact cum vreau eu in gospodaria personala, va puteti abtine, sau puteti suna la 112. 

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Citat: Eu nu ma iau dupa scheme, in care trebuie componenta X sau Y....strict si neaparat aia, nu-mi pasa ce a zis cutarica,cum trebuie facut ceva. Orice fac e in scopuri strict personale si fac exact asa cum trebuie facut pentru a-mi indeplini scopurile. Justificare ? Pentru ca asa vreau eu. 

 

Odată ce faci exact ce vrei tu, fără să ţii cont de consecinţe, înseamnă că poţi să deranjezi tot traficul radio în zonă, fără să te intereseze că alţii nu pot comunica din cauza ta.Că aşa vrei tu.....deci şi eu voi închide topicul ăsta, că aşa vreau eu, cu acoperirea Regulamentului....altfel le dai idei tâmpite şi altora.

Editat de validae
Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări